رئیس جمهور، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس قوه قضائیه مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه تر در مراسم روز جهانی قدس فرا خواندند.

رئیس‌جمهور، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس قوه قضائیه مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه‌تر در مراسم روز جهانی قدس فرا خواندند.


روحانی:حضور باشکوه مردم در روزقدس درشرایط کنونی مذاکرات، پشتیبانی ازعزتشان است

رییس جمهوری روز قدس را یادگار بزرگ امام راحل برشمرد و گفت: ملت های اسلامی در روز جهانی قدس، ندای وحدت خود را سر می دهند.

به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در آستانه روز جهانی قدس، مسلمانان و بویژه مردم ایران اسلامی را به حضور باشکوه تر در مراسم روز جهانی قدس فرا خواند و تصریح کرد: مسلمانان با حضور گسترده خود در این روز به دنیا می گویند با وجود سکوت برخی ها درقبال ظلم غیرقابل وصفی که به ملت بزرگ فلسطین شده، آنان هرگزقدس شریف و ملت مظلوم فلسطین را فراموش نخواهند کرد.

وی ادامه داد: روز قدس در واقع روزی است که ملت های مسلمان و به ویژه ملت ایران، ندای مظلومیت یک ملت بزرگ را که 66 سال است از خانه و کاشانه خود آواره شده، به گوش جهانیان می رسانند.

رییس جمهوری افزود: مردم جهان در این روز به عنوان نمادی از یک حادثه غریب و کم نظیر تاریخی که یک ملت بزرگ به طور کامل آواره شده، یکصدا با هم فریاد آزادی فلسطین را سر می دهند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه روزقدس امسال دو ویژگی دیگری هم دارد، گفت: ویژگی نخست این است که امسال در منطقه کشتاری از سوی مزدورانی به راه افتاده که در واقع در پشت سر آنان صهیونیست ها هستند؛ مردم امسال با حضورشان در تظاهرات روز قدس، نفرت خود را از رژیم صهیونیستی و این گروههای تروریستی وابسته به آن اعلام می کنند.

روحانی در ادامه به مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 اشاره کرد و در تشریح ویژگی دوم روز قدس امسال اظهار کرد: حضور باشکوهتر مردم ایران درروز قدس درشرایط کنونی مذاکرات، یک نوع پشتیبانی بزرگ ازحقوق و عزت خودشان است و هر چه این راهپیمایی شکوهمندتر باشد، عزت ملت مسلمان ایران و قدرت دولت و نظام اسلامی از دید جهانیان بیشتر خواهد بود.

رییس جمهوری همچنین درپاسخ به پرسشی درباره تاثیر فعالیتهای گروههای تکفیری و تروریستی در منطقه بر انحراف افکار عمومی از موضوعاتی مانند اشغال سرزمین فلسطین و کشتار مسلمانان توسط رژیم صهیونیستی گفت: مسلما یکی از آثار سوء حضور گروهک های تروریستی، انحراف افکار عمومی جهان از موضوعات اصلی است.

روحانی با اشاره به اینکه مردم مسلمان هر کشوری که گرفتار حضور این مزدوران تروریست هستند، ذهنشان درگیر جنایات این گروهک ها در درون کشورهایشان می شود، افزود: یکی از فوایدی که تروریست ها برای قدرت های بزرگ و صهیونیست ها دارند همین است که ملل اسلامی را از آن هدف بزرگی که در این منطقه همه با هم دارند یعنی' آزادی قدس' ، منحرف می کنند.


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: همه در راهپیمایی روز قدس شرکت کنیم

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز عصر امروز در نشست هماهنگی و پایش امور دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت روز قدس در بین مسلمانان، گفت: مردم فلسطین مظلوم‌ترین مردمان تاریخ هستند که چند نسل در اردوگاه‌ها زندگی کرده‌اند و سالهاست که آرامش و آسایش را تجربه نکرده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر حضورپرشور مردم در راهپیمایی روز قدس همچون سال‌های گذشته، اظهار داشت: ما باید یکبار دیگر علاقه‌مندی خود به مردم فلسطین و همچنین انزجار از اسرائیل و از همه مهمتر ظلم و ستم در دنیا را به نمایش بگذاریم.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، به مذاکرات هسته‌ای اخیر کشورهای 1+5 اشاره و تصریح کرد: دنیا به این واقعیت مهم که عاقلانه‌ترین راه حل برخورد با ایران در همه‌ی موارد به خصوص مسایل هسته‌ای، مذاکره، احترام و گفت‌وگو است، رسید و فهمید که باید با ایران گفت‌وگو کند.

ایشان با بیان اینکه غربی‌ها خیلی بیشتر از ایران به توافق هسته‌ای نیازمند و امیدوار هستند، خاطر نشان کرد: آنها به دنبال جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هستند، این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در فتوای خود ساخت و تولید بمب هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند.


رئیس قوه قضائیه: مردم انقلابی ایران همواره از مردم مظلوم فلسطین حمایت می کند

همچنین رئیس قوه قضائیه با توجه به اهمیت و ضرورت حمایت از مردم مظلوم فلسطین، آحاد مختلف مردم را به شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی که برای شرکت در راهپیمایی روز قدس به استان قم سفر کرده، با اشاره به اهمیت قبله اول مسلمین و رنج و مظلومیتی که از جانب اشغالگران صهیونیستی بر ملت مظلوم فلسطین می‌رود تنها راه نجات آنان را ادامه مقاومت تا پیروزی نهایی دانست.

وی حمایت انقلاب اسلامی و مردم ایران از مقاومت اسلامی در برابر رژیم اشغالگر قدس را بی بدیل خواند و اظهار کرد: مردم انقلابی ایران همواره از مردم مظلوم فلسطین حمایت کرده و ان‌شاءالله امسال هم با شرکت در راهپیمایی روز قدس حماسه دیگری را خلق می‌کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.