عطا الله حنا اسقف اعظم و رییس اسقف های سبسطیه روم ارتودکس تاکید کرد: روزجهانی قدس مناسبتی بزرگ و جاوید است تا عرب ها به وظایف خود در قبال فلسطین و قدس واقف شوند و امیدوارم آنها پیام این روز را درک کنند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، اسقف اعظم عطاالله حنا با تاکید به اهمیت روزجهانی قدس همچنین اظهارامیدواری کرد که اعراب ، مسلمانان و مسیحیان در هر نقطه از دنیا به وظایف خود برای حمایت از فلسطین ، قدس و مسجد الاقصی عمل کنند.


وی خاطرنشان کرد: مسلمانان و مسیحیان ساکن سرزمین مبارک فلسطین و قدس شریف در این روز بزرگ به وظایف خود عمل خواهند کرد حال تهدیدها هرچه می خواهد باشد و قربانیانی که باید تقدیم کنیم، عظیم باشد.

رییس اسقف های سبسطیه روم ارتودکس تاکید کرد: پیام بلند دعوت حضرت امام خمینی (ره) از قراردادن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال به عنوان روز جهانی قدس، حمایت از این شهر مقدس است که الگوی مبارزه مشترک ضد اشغالگری می باشد.

اسقف اعظم عطاالله حنا تصریح کرد: ما همه با هم همکاری و در مقابل دشمن غاصب مقاومت ، با سیاست ها و رفتارهای نژادپرستانه آن مبارزه و از کرامت و مقدسات خود اعم از مساجد و کلیساها دفاع می کنیم.

وی از همه ملت های عرب خواست تا از این فرصت و مناسبت بزرگ برای یکپارچه کردن تلاش ها و امکانات و توان های خود برای دفاع از قدس و فلسطین استفاده کنند.

رییس اسقف های سبسطیه روم ارتودکس اظهارداشت: پیام ما به امت عربی و مسیحیان در همه نقاط جهان این است که به قدس شهری که در اسارت به سر می برد، به جراحت و آلام آن اهتمام ورزید و آن را در نبرد و مبارزه با جلادهای صهیونیست تنها نگذارید و بدون کوتاهی وتردید با آن همبستگی خود را اعلام کنید.

وی تاکید کرد: قدس امروز به یک اراده بزرگ برای نجات آن و رفع رنج ها و آلام از ملت تحت محاصره و مستضعف آن و پایان حملات و جنایات صهیونیست های اشغالگر و متجاوز نیاز دارد.

اسقف اعظم عطاالله حنا با بیان اینکه دشمن مشترک مسیحیان و مسلمانان، اشغالگران و متجاوزان با سیاست های نژاد پرستانه هستند، اظهارداشت: همه امروز باید هشیار و بیدار شوند و با حکمت و پذیرش مسئولیت ها برای ناکام ساختن همه دسیسه ها و توطئه هایی که سرزمین فلسطین و قدس شریف را هدف گرفته است، تلاش کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.