درحالی که ضرب الاجل مذاکرات ایران و ۱+۵ سه شنبه شب پایان یافت ، دیپلماتها از تمدید مذاکرات تا روز جمعه خبر دادند.
به گزارش جماران، ماری هارف گفت: برای فراهم شدن زمان بیشتری برای گفتگوها ،‌ و طرح اقدام مشترک تصمیم بر این شد این گفتگوها تا دهم ژوئیه تمدید شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت:جان کری همچنان در وین خواهد بود تا با شرکای خود در گروه پنج بعلاوه یک بویژه با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و ظریف وزیر امور خارجه ایران گفتگو کند.

وی گفت: ما ازطریق مذاکرات ساعت به ساعت و روز به روز، پیشرفت قابل توجهی در بسیاری از عرصه ها داشتیم اما این کار بسیار فنی است و برای همه بسیار مهم است، این گامی عملی بود که باید برداشته می شد و برداشته هم شدو طبق معمول ما جزئیات مذاکره را در اتاق مذاکرات باقی می گذاریم.

وزیر امور خارجه روسیه نیز گفت: شرکت کنندگان در مذاکرات وین باید حدود ده مساله را حل و فصل کنند که کارشناسان کار روی آنها را آغاز کرده اند.

سرگئی لاوروف گفت زمان زیادی تا امضای سند بین ایران و گروه پنج به علاوه یک باقی نمانده است.وی اظهار داشت تمایل به دستیابی به این سند کاملا مشهود است و قرار نیست موعد های مصنوعی تعیین شود.

همچنین تیم کارشناسی سازمان بین المللی انرژی اتمی که در سفری یک روزه به تهران آمده بود، بعد از گفتگوهای سازنده با کارشناسان ایرانی، با رضایت تهران را ترک کرد.

--------------------------------

08:59 وانگ یی وزیر امور خارجه چین از هموار شدن راه برای نگارش متن نهایی توافق جامع هسته ای بین ایران و گروه 1+5 خبر داد و گفت نشست های وزرای امور خارجه دستاوردهای بزرگی داشت.

03:34 خبرگزاری ایتارتاس :وزرای خارجه پنج بعلاوه یک در نظر دارند تا برای ادامه مذاکرات با ایران در مورد برنامه هسته ای این کشور چهارشنبه به وین بازگردند.

01:39 اسپوتنیک: وزارت خزانه داری آمریکا، تعلیق تحریم های ایران را تمدید کرد

00:55 جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد تمدید گفتگوها درباره برنامه هسته ای ایران، فرصتی را برای پرداختن به اختلافات مهم میان دو طرف فراهم آورده است.وی افزود گفتگوها در وین درباره برنامه هسته ای ایران، به توافق نزدیک شده است و ارزش ادامه را دارد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.