آیت الله سید محمد باقر مهری، نماینده فقید مراجع تقلید و از علمای برجسته کویت ساعاتی پیش از ارتحال در سخنانی که در مراسم بزرگداشت شهدای مسجد امام صادق (ع) ایراد کرد، از حمله تروریستی گروه داعش علیه مساجد کویت با توجه به افزایش حامیان مالی گروه های تکفیری در این کشور ابراز شگفتی کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، وی در این مراسم ضمن تاکید بر همدلی و همزیستی مسالمت آمیز اهل تسنن و تشیع در کویت گفت: این جنایت خونبار و شهادت دهها نفر از نمازگزاران روزه دار در مسجد امام جعفر صادق (ع)، بستر ساز تقویت پیوندهای مودت و برادری میان همه اقشار کویت شد و حضور بهنگام امیر کویت در صحنه حادثه، سبب دلگرمی و تسلای خاطر خانواده های قربانیان را فراهم آورد.


این عالم فقید افزود: با توجه به پشتیبانی مالی گروه تکفیری داعش از سوی تعدادی از افراد کویتی انتظار نداشتیم این گروه خدا نشناس به کشورمان حمله کند، زیرا آنها کویت را مرکز تغذیه مالی خود می دانستند و ما فکر می کردیم با دلارهایی که از کویت برای این تکفیری ها حواله می شود، از گزند عملیات تروریستی در امان می مانیم، اما ظاهرا درآمدهای مالی داعش از فروش نفت عراق و سوریه سبب شد تا اهمیتی به این مساله داده نشود.

وی ضمن محکوم کردن جنایات گروه های تکفیری خواهان پیروی از اعتدال و میانه روی و حفظ همدلی و همدردی با خانواده های شهدا و عیادت و مواظبت از آسیب دیدگان و زخمی شدگان شد.

علامه سیدمحمد باقر مهری صبح شنبه بر اثر حمله قلبی دار فانی را وداع گفت و پس از برگزاری مراسم تشییع وی در کویت، پیکرش به نجف اشرف انتقال یافت و در وادی السلام آرام گرفت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.