«وفاق الشاعر» رییس مرکز فرهنگی فلسطین در روسیه گفت: امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی با تعیین روز جهانی قدس به مساله فلسطین حیات تازه بخشید و امید برای آزادی فلسطین از بند صهیونیست ها را زنده کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، رییس مرکز فرهنگی فلسطین در روسیه یادآورشد: امروز به ابتکار امام خمینی(ره) و تلاش های دیپلماتیک ایران، مساله فلسطین دوباره مساله اصلی جهان اسلام شده است.


وی افزود: تمام تلاش های رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپردن مساله فلسطین به هدر رفته و نقشه های آنها پنبه شده است.

الشاعر گفت: امام خمینی (ره) رهبر بزرگ اسلامی و شخصیتی جاودانه هستند و در قلب ملت فلسطین جای دارند.

وی گفت: از جمهوری اسلامی ایران بخاطر حمایت و پشتیبانی بی دریغ از ملت فلسطین قدردانی می کنیم و حمایت های ایران از کشور فلسطین را به ویژه با توجه به مشکلاتی که غرب برای ایران به وجود آورده است با ارزش و بسیار مهم می دانیم.

مقام فلسطینی یادآورشد: فلسطین همواره مورد تهدید تروریست ها از جمله صهیونیست های خونخوار قرار دارد و با تلاش این رژیم، در میان ملت فلسطین دودستگی ایجاد گردید که در گذشته موجب برادر کشی شد.

وی با بیان این که گروه چهار میانجی گران بین المللی خاورمیانه غیرفعال است،افزود: اتحادیه عرب و ایران باید به گروه چهار خاورمیانه بپیوندند.

رییس مرکز فرهنگی فلسطین ادامه داد: زمان نشان داد که ایران وفادارترین کشور به فلسطین است که برای حل این مساله بی شائبه تلاش می کند.

الشاعر ادامه داد: ایران برای جلوگیری از تبدیل بیت المقدس به شهر صهیونیست ها تلاش می کند و اطمینان دارم که دوستان فلسطین اجازه نمی دهند این شهر مقدس برای سه دین بزرگ اسلامی بطور کامل غضب و هویت آن تغییر کند.

مقام فلسطینی افزود: روز نکبه در سرزمین های اشغالی 67 ساله شده است و در طول این مدت طولانی دهها هزار فلسطینی کشته و میلیون ها نفر آواره شده اند.

وی از جامعه جهانی بخاطر تلاش نکردن موثر برای آزادی فلسطین انتقاد کرد و گفت: هیچ یک از قطعنامه های شورای امنیت در مورد فلسطین اجرا نشده و صهیونیست ها همچنان به ظلم و تعدی به ملت فلسطین ادامه می دهند و این اقدامات با چراغ سبز و حمایت های آشکار آمریکا در راس اردوگاه غرب انجام می گیرد.

الشاعر بر لزوم اتحادیه جهان اسلام برای مقابله با توطئه های ضداسلامی به ویژه توطئه صهیونیستی داعش و تلاش های شیطانی برای تفرقه افکنی میان شیعیان و سنی ها تاکید و ادامه داد: شیعیان و سنی ها برادران یکدیگرند و وحدت و یکپارچگی آنها جهان اسلام را قدرتمندو منسجم تر می کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.