نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: با جدیت به دنبال تحقیق و تفحص بیشتر درباره اتفاقات بازی تراکتور و نفت هستیم.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل سعیدی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اتفاقات بازی تراکتورسازی و نفت تهران اظهار کرد: جلسه‌ای در کمیسیون فرهنگی مجلس با حضور آقایان تاج، علیپور، اصفهانیان و بهروان برگزار کردیم و خواستار تحقیق و تفحص بیشتر درباره جریانات بازی تراکتور و نفت شدیم.

وی افزود: در این جلسه اعلام کردیم که بیانیه و رأی صادر شده، نمی‌تواند خواسته مردم را رفع کند و باید تحقیق بیشتری درباره آن اتفاقات انجام شود.

وی با اشاره به جریانات چند سال قبل مربوط به تیم شهرداری تبریز و رأی سقوط این تیم به لیگ دسته دو، خاطرنشان کرد: از همان چند سال قبل، ذهنیت منفی نسبت به سازمان لیگ فوتبال در بین مردم تبریز وجود داشت و اتفاقات رخ داده در بازی تراکتور و نفت، موجب قوی شدن این دید منفی شد.

سعیدی گفت: در جریان مربوط به تیم شهرداری، آقای علیپور علناً به ما اعلام کرد که بهتر است برای حضور دو تیم در لیگ برنامه ریزی کنیم و به ما گفت که سه تیم برای یک شهر زیاد است و این صحبت ها، موجب ایجاد شبهه در ذهن ما شد.

وی افزود: پیش از بازی تراکتورسازی با نفت نیز، سازمان لیگ به ما اعلام کرد که هواداران شما دوست ندارند محسن ترکی داور مسابقه باشد و به همین دلیل فغانی را برای این دیدار انتخاب کرده ایم و این سوال در ذهن من پیش آمد که مگر نخواستن ترکی به معنای خواستن فغانی است؟!

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت ورزشگاه یادگار امام (ره) در بازی مقابل نفت، بیان کرد: من چون خودم در ورزشگاه حضور داشتم، نمی توانم برخی صحبت ها را باور کنم، زیرا روزانه به طور متوسط برای من نزدیک به 300 پیام ارسال می شود که در ورزشگاه، تنها یک پیام دریافتی داشتم و از سوی دیگر، اسکوبورد ورزشگاه نیز کار نمی کرد و این موضوع را من با چشمان خودم دیدم.

وی افزود: در برنامه نود نیز تنها مانور روی کارت زرد دوم داور برای آندرانیک تیموریان بود و صحنه مربوط به کارت زرد اول را که خیلی بی دلیل داده شد، نشان ندادند. تا پیش از صحنه پنالتی که داور نگرفت نیز، تماشاگران اهانتی به داور انجام ندادند و پس از آن شروع به شعار علیه فغانی کردند.

سعیدی بیان کرد: با این آرایی که صادر کردند و داور مسابقه را تا اطلاع ثانوی محروم کردند، حق مردم آذربایجان ادا نمی شود و ما با قاطعیت به دنبال کشف حقایق کامل این بازی هستیم. چند بار نیز از وزیر ورزش و معاون وزیر درخواست بررسی و رسیدگی کرده ایم و امیدواریم با تحقیق و تفحصی که شروع شده است، نتیجه نهایی به زودی ارائه شود.

وی گفت: اینگونه بازی کردن با احساسات هواداران تیمی که ورزش ما مدیون آن تیم است، درست نیست و نباید به تیم تراکتور و هواداران پرشورش بی مهری شود و انتظار ما این است که وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، مماشات را کنار بگذارد و قضیه را بصورت جدی دنبال کند.

سعیدی در ادامه صحبت هایش بیان کرد: ورزش همگانی و قهرمانی نیاز اساسی کشور است و برای ترویج شادابی و نشاط در بین جوانان و دور کردن آن ها از آسیب هایی همچون اعتیاد، باید به دنبال توسعه این رشته باشیم.

وی افزود: جوانان سلایق مختلفی دارند و یکی از اشتباهاتی که در سیاست کشور وجود دارد، تمرکز بیش از حد روی یک رشته ورزشی است و اعتقاد من این است که وزارت ورزش و جوانان، باید تجدید نظر اساسی در سیاست های خود انجام دهد.

وی با اشاره به این که ورزش هزینه نیست و سرمایه گذاری است، عنوان کرد: هزینه های زیادی در بخش بهداشت و درمان انجام می شود، در حالی که می شود آن هزینه را صرف پیشگیری از بیماری و ورزش کرد، لذا وزارت ورزش و جوانان، باید بیشتر به سمت اصلاح چارچوب هایی که ورزش کشور را به این نقطه رسانده است، حرکت کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: نکته مهم دیگر در ورزش کشور، غافل نشدن از ورزش محلات است و باید انتخاب‌های ما برای ورزش قهرمانی، از همین محلات باشد و یک جوان، باید مسیر مشخصی برای رشد خود داشته باشد.

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن اشاره به درخواست کمک از دولت برای تیم تراکتورسازی، خاطرنشان کرد: با توجه به این که به برخی از باشگاه ها به صورت مستقیم و غیرمستقیم کمک مالی می شود، چرا از تیم تراکتور که منفعت زیادی برای فوتبال کشور دارد، غافل شده اند و در همین راستا، نامه ای به رییس جمهور کشور نوشته بودم که هنوز نتیجه مطلوبی دریافت نکرده ایم.

وی در خصوص بحث تیم های ماشین سازی و شهرداری تبریز نیز گفت: شورای شهر و شهرداری تبریز، نباید کاری بکنند که به سهمیه فوتبال استان، لطمه وارد شود. پول و هزینه ای که در شهرداری صرف می شود، مربوط به مردم است و مردم انتظار دارند تا این پول، صرف برندهای ورزش استان از جمله تراکتورسازی و ماشین سازی شود.

وی تاکید کرد: ورزش آذربایجان شرقی با دو نام تراکتورسازی و ماشین سازی شناخته شده است و نظر من این است که باید از تیم ماشین سازی حمایت شود و این تیم در لیگ دسته یک حضور داشته باشد.

سعیدی در رابطه با آینده تیم تراکتورسازی نیز گفت: اعتقاد شخصی من این است که بهتر است از نفرات بومی برای تراکتور استفاده شود و این تیم ظرفیتی است که بتوانیم استعدادهای خود را نشان دهیم و باید سعی کنیم روی استعدادهای بومی خودمان سرمایه گذاری کنیم و این که از نفرات بومی چشم پوشی کنیم، تبعات منفی زیادی دارد که در گذشته نیز برای ما اثبات شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.