وزیرکشور با انتقاد از برخی رسانه ها که تعداد کنسرت های موسیقی لغو شده را زیاد عنوان می کنند، گفت: انتشار برخی اخبار در این باره صحیح نیست چرا که در 3 ماهه اول امسال 312 مجوز داده شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه شنبه در نشست احزاب و تشکل های سیاسی درباره لغو برنامه تعداد اندکی از کنسرت ها افزود: تنها 9 کنسرت برگزار نشد که 3 مورد آن از طرف برگزار کنندگان و یک مورد به دلیل اشکال محتوایی لغو شده است.

وی در این نشست به تبیین برنامه های وزارت کشور و همچنین فرآیند انتخابات پرداخت و گفت: برای اینکه بتوانیم فرآیند انتخابات را کاملا مدیریت شده، نظارت شده و دقیق طراحی کنیم و همچنین انتخاباتی قانونی و با نشاط داشته باشیم نیازمند آسیب شناسی بوده و متناسب با آسیب ها ، امور مربوطه را طراحی می کنیم.

وی ادامه داد: نمایندگان احزاب در هر مرحله از برگزاری انتخابات می توانند نظرات خود را درباره فرایند آن به وزارت کشور منعکس کرده و اعلام کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه یک منشور اخلاق و آداب انتخاباتی توقع و نیاز است، گفت: توقع داریم همه احزاب این منشور را امضا کنند تا انشاالله بتوانیم انتخابات را در بستر آرامش و پویایی داشته باشیم.

رحمانی فضلی با تأکید بر ضرورت شفاف سازی منابع مالی مورد استفاده در انتخابات آتی گفت: نامزدها و احزاب باید به گونه ای رفتار کنند که منابع مالی آنها قابل حسابرسی و نظارت باشد و نمایندگان احزاب می توانند از طریق پورتال وزارت کشور، نظرات خود در این زمینه را منتقل کنند.

وی در ادامه با اشاره به تصویب سیاست های کلان انتخابات در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بر اساس این مصوبه که البته هنوز ابلاغ نشده است، هویت رأی دهندگان یک هفته قبل از انتخابات از طریق اجرای سیستم احراز می شود تا امکان هرگونه سوء استفاده از شناسنامه در روز اخذ رأی به صفر برسد.

وزیرکشور در ادامه درباره قانون انتخابات جامع نیز اظهار داشت: آن را نوشته و تقدیم دولت کرده ایم البته تصویب آن زمان بر است و تلاش می شود تنها بخش انتخابات مجلس را اصلاحیه زده و ارسال کنیم.

رحمانی فضلی درخصوص مکان خانه احزاب نیز گفت: پیگیر آن هستیم و به طور جد درباره آن توجه کافی داریم.

وی همچنین تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات را از طریق 4 مرجع دانست و افزود: ما این موضوع را پیگیر هستیم و دفاع می کنیم.

در این دیدار که با حضور جمعی از احزاب اصلاح طلب، اصولگرا و مستقل برگزار شد دبیران کل احزاب و تشکل های سیاسی دغدغه ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.