رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا از دستگیری دو متخلف شکار و صید با تابعیت کشور افغانستان در این شهرستان به قصد زنده گیری پرندگان بومی خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، منصور درویشی با اعلام این خبر گفت: در راستای اخبار واصله و اطلاعات بدست آمده مردمی مبنی بر وجود یک خودروی مشکوک واقع در اطراف پناهگاه حیات‎وحش سفیدکوه ازنا بلافاصله مأموران یگان اجرای محیط زیست این شهرستان در محل حاضر و پس از تعقیب و گریز متخلفان موفق به متوقف شدن خودروی مذکور شدند.

وی افزود: متخلفان دستگیر شده تبعه کشور افغانستان بوده و در جریان بازرسی از خودروی آنها دو تخته تور دامی، دو عدد سوت مخصوص صدای پرندگان، پنج عدد کیسه نگهدارنده پرنده و دو قطعه پرنده طرقه کشف و ضبط شد.

درویشی ادامه داد: همچنین از گوشی تلفن همراه متهمان تصاویری از پرندگان صید شده برداشت شده و طی تنظیم صورت‌جلسه تخلف و با هماهنگی‎های به‌عمل آمده با دادستان دادگستری ازنا متهمین به پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان تحویل داده شده و بعد از سیر مراحل قضایی روانه زندان شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ازنا خاطرنشان کرد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست این اداره به طور شبانه روزی در حال گشت زنی و کنترل مناطق تحت مدیریت و آزاد بوده و با متخلفان در حوزه شکار و صید برابر قانون با شدت و قاطعیت برخورد خواهد کرد؛ طبق مواد 12 قانون شکار و صید هر کس مرتکب شکار و صید جانوران وحشی و حمایت شده شود به مجازات حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی محکوم می‎شوند.

وی گفت: از همکاری مردمی تشکر می‎کنیم و تقاضا داریم هرگونه تخلفات زیست محیطی را با این اداره و یا سامانه ارتباطی 1540 اطلاع رسانی کنند

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.