گردشگران هند به زودی قادر خواهد بود که با کلیک بر یک دکمه، تاکسی بگیرند. به گزارش خبرگزاری های هندوستان، شهر «گوا» در حال ساخت یک اپلیکشن موبایل است که می تواند سفر را در این شهر آسان تر کند.
به گزارش جماران، به گفته مقام های گردشگری گوا، هدف از ساخت این برنامه کاربردی،‌ تسهیل و تسریع سفرهای گردشگران است. با این حال از دیگر مزایای جانبی آن می توان به کاهش دزدی و جرائم دیگر اشاره کرد. گردشگران می توانند به راحتی و با استفاده از برنامه کاربردی موبایل خود، برای مسیر خود تاکسی درخواست کنند و از نرخ رسمی آن هم اطلاع پیدا کنند.

این برنامه گزینه ای دیگری برای اعلا خطر در اختیار کاربران خود قرار می دهد که می توانند در صورت لزوم و احساس موقعیت اضطراری،‌ پلیس را از وضعیت آگاه کنند. پلیس هم از طریق جی پی اس اقدام به شناسایی موقعیت و ردیابی مسیر تاکسی خواهد کرد.

اداره گردشگری گوا برنامه کاربردی دیگری هم برای ارائه کنندگان خدمات تاکسیرانی گردشگران ایجاد خواهد کرد تا بتوانند ضمن ارتباط با گردشگران، سفر آرام و راحتی به آن ها ارائه کنند. مقام های رسمی هندوستان امیدوارند که این اقدام بتواند موجب رشد بیشتر گردشگری شهر و کشور آن ها شود. نکته جالب توجه این است که طراحی و ساخت این اپلیکشن ها هزینه ای برای دولت محلی در برنداشته است و به صورت داوطلبانه توسط مردم ساخته می شوند.

گوا یکی از توریستی ترین شهرهای هندوستان است و تاکسی به عنوان اصلی ترین وسیله حمل ونقل آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. مقام های رسمی گوا معقدند مواردی مانند دریافت مبالغ بالاتر از نرخ رسمی و رانندگی بدون احتیاط در بین تاکسی داران سبب شده بود که وجهه این شهر مخدوش شود اما با این ابتکار، می توان به آینده امیدوار بود و تصویر شهر را مجددا ساخت.

زمانی که این برنامه ها،‌ عرضه شوند، رانندگان تاکسی های توریستی مجبور خواهند بود که آن را بر روی موبایل خود دانلود کنند و اطلاعات شخصی (مانند عکس، نام، شماره تماس، شماره گواهینامه، شماره مجوز،‌ آدرس، شماره خودرو و ...) خود را هم در آن وارد کنند.

منبع: عصرایران

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.