وزیر کشور با اشاره به مراحل برگزاری انتخابات الکترونیک و لزوم هماهنگی با شورای نگهبان در مراحل مختلف اجرای آن، گفت: نظارت شورای نگهبان را در کنار خودمان خواهیم داشت و در این خصوص هماهنگی های خوبی صورت گرفته است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر دوشنبه درباره پنجمین جلسه ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران افزود: ستاد انتخابات با مسوولیت معاونت سیاسی و به نیابت از بنده برگزار می شود و هر 3 جلسه بنده جلسه را اداره می کنم به دلیل اینکه هم مروری بر مصوبات داشته و هم پیگیر امور اجرایی باشم و در مورد موضوعاتی که در سطح وزیر لازم به بررسی و تصمیم گیری است، بحث شود.


وی در ادامه با بیان این که یکی از موضوعات بسیار بسیار مهم بحث الکترونیکی کردن انتخابات است گفت: موضوع انتخابات الکترونیکی یک فرایندی است که 25 مرحله دارد و در این جلسه درباره زیرساخت ها، تجهیزات مورد نیاز، نرم افزارها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها ، آموزش ها و ثبت نام و شمارش آرا بحث و گفت و گو شد.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: تک تک این مراحل در فرآیند کلی با کارشناسان بررسی شد.

به گفته وزیرکشور ، انتخابات الکترونیکی امر خطیر و بسیار مهمی است که باید ملاحظات دقیقی در خصوص آن صورت گیرد و با سختگیرانه ترین روش این کار را اجرا کنیم چرا که درجه ریسک آن بالا است.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص دستگاه هایی که برای امر اخذ و شمارش آرا باید تهیه شود تعیین تکلیف شد که با کدام شرکت ها این کار را انجام دهیم و فرایند برگزاری و نظارت چگونه باشد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.