سخنگوی سازمان انرژی اتمی گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی را دارای نکته مهمی عنوان کرد که بر اساس آن باید پرداختن به موضوعات گذشته هسته ای در یک چارچوب زمانی معقول به اتمام برسد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، بهروز کمالوندی امروز (دوشنبه) و در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب 'از سعد آباد تا لوزان' در گفت و گو با خبرنگاران و با اشاره به گزارش اخیر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: گزارش اخیر آقای آمانو دارای نکته بسیار مثبتی بود که از دید رسانه ها مغفول ماند و چون گزارشات آقای آمانو تکراری بود از کنار آن عبور کردند.

وی اضافه کرد: نکته جدیدی در این گزارش وجود داشت که در آن گفته شده بود پرداختن به موضوعات گذشته ایران بی انتها نیست و نیازمند یک چارچوب زمانی معقول است و این اولین بار است که گفته شده است.

کمالوندی خاطرنشان کرد: ما بارها درخواست کرده ایم که بالاخره این موضوعات باید یکجایی تمام شود و 12 سال است که این موضوعات مطرح است و موضوعات گذشته باید تمام شود و به نظر می رسد همین که اقای آمانو این بحث را گفته اند نشان می دهد که اصرارهای ما به نتیجه می رسد.

وی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون حضور رییس سازمان انرژی اتمی در مذاکرات گفت: دکتر صالحی کلیات را صحبت کرده و توافق کرده اند و ما در کلیات مشکل نداریم؛ در حال حاضر این توافقات باید روی کاغذ بیاید که دو نفر از همکاران در حال انجام این امر هستند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون احتمال تغییر محل مذاکرات گفت: وزارت امورخارجه باید درباره این مساله تصمیم گیری کند.

کمالوندی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون مهلت تعیین شده برای پایان مذاکرات هسته ای در 30 ژوئن گفت: ما مذاکرات را بر اساس تاریخ 30 ژوئن انجام می دهیم اما الان زود است که درباره احتمال تمدید آن اظهارنظر کنیم

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.