دهها خبرنگار از رسانه های مختلف جهان هم اکنون در صفی طولانی در انتظار ورود به محل برگزاری کنفرانس گفت و گوهای یمنی - یمنی در ژنو سوییس بسر می برند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، شکست ائتلاف خودخوانده به سرکردگی عربستان علیه مردم یمن، پس از هشتاد روز بمباران شدید این کشور، خبرنگاران و اصحاب رسانه را بیش از پیش کنجکاو کرده است که در نشست ژنو چه خواهد گذشت.

خبرنگاران و عکاسانی که روز گذشته وارد ژنو شدند، زودتر مجوز گرفتند و از دقایقی پیش به تدریج وارد ساختمان محل اجلاس شدند، اما آنها که امروز آمدند همچنان در انتظار هستند تا کارت ویژه پوشش این کنفرانس بین المللی برای آنان صادر شود.

خبرنگاران ایرنا که برای پوشش این کنفرانس از برلین و رم به ژنو رفته اند، از شور و هیجان خاصی در میان اصحاب رسانه خبر می دهند، هر خبرنگاری سعی دارد تا زودتر وارد شود و بتواند اطلاعاتی تازه بدست آورد تا شاید کمی از ابهام فضای حاکم بر این کنفرانس کاسته شود.

کنفرانس ژنو بین گروههای یمنی پس از صدور بیانیه سازمان ملل و اطمینان خاطر دادن به این گروهها درباره ماهیت این نشست، امروز (دوشنبه ) در شهر ژنو در سوئیس برگزار می شود.

اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل در امور یمن در پیامی اعلام کرد که حزب 'کنگره مردمی'، جنبش مردمی انصارالله، حزب مشترک و گروه های همپیمان آن و جنبش مسالمت آمیز جنوب یمن امروز در ژنو و زیر نظر سازمان ملل با هم مذاکره خواهند کرد .

نشست یمنی - یمنی در ژنو به منظور پایان دادن به تجاوز عربستان و ائتلاف ساخته شده از سوی آمریکا برگزار می شود.

عربستان و عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن که از سوی ریاض حمایت می شود، در هفته های گذشته تلاش زیادی برای جلوگیری از برگزاری نشست ژنو انجام دادند.

دولت عربستان به منظور بازگرداندن منصور هادی و به بهانه درخواست رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن، از ششم فروردین حملات گسترده ای علیه غیرنظامیان یمنی را آغاز کرد .

حمله عربستان علیه یمن با مشارکت کشورهای عربی به جز عمان و نیز حمایت آمریکا آغاز شده است و تاکنون بیش از 9 هزار کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

با وجود حملات گسترده عربستان و متحدانش به یمن، واقعیت امروز این کشور با آنچه ریاض و غرب می خواهند، فاصله زیادی دارد، اکنون 80 درصد خاک یمن در دست جنبش مردمی انصارالله است و آنها نزدیک به 85 روز زیر بمباران های بی وقفه عربستان و متحدانش هستند، اما ایستاده اند و انصارالله به خوبی کشور را اداره می کند و هیچ اعتراضی وجود ندارد، اما طرف دیگر اصرار به اجرای قطعنامه ای (2216) می کند که یک طرفه و با فشار عربستان و آمریکا به تصویب رسیده است.

بیشتر کشته ها و زخمی های تجاوز عربستان به یمن را شهروندان غیرنظامی به ویژه کودکان، زنان و سالخوردگان تشکیل می دهند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.