فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی در حرکت رو به جلو خود روز به روز ماهیت شفاف تری به خود می گیرد، از این رو رسالت پاسداران امروز در ابعاد معنوی و ایمانی در دفاع از انقلاب اسلامی سخت تر از گذشته است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در همایش سراسری روحانیون شاغل در سپاه که در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت اسلامی، فلسفه تشکیل سپاه را حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: از آنجا که حفظ نظام اسلامی ابعاد گسترده ای دارد، همواره این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که حفظ انقلاب و دستاوردهای آن فقط به عرصه نظامی، دفاعی و امنیتی خلاصه نمی شود.

وی با بیان اینکه به روز نگهداشتن مأموریت در رابطه با شرایط بیرونی مساله ای است که تمامی سازمان ها با آن مواجه هستند، گفت: علاوه بر به روز نگهداشتن

آمادگی ها در حوزه نظامی باید، تهدیدات حوزه نرم را پیش بینی، پیشگیری و خنثی کند و این انتظار از سپاه است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: به عنوان مثال ماهیت تهدیدات نظامی نیز دائماً در حال تغییر است، از این رو ارتقاء آمادگی دفاعی، نوع سازماندهی، تجهیزات، آموزش ها و توانی که ما در برابر تهدید نظامی ایجاد می کنیم باید به روز باشد.

** الگوی آمادگی های سپاه متفاوت با سایر ارتش های دنیا است

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه الگوی آمادگی های سپاه متفاوت با سایر ارتش های دنیا است، ادامه داد: بخش عمده ای از تهدیدات انقلاب اسلامی تهدیدات نرم است، از این رو پرداختن به معنویت به عنوان مؤلفه اصلی قدرت سپاه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تمرکز به مؤلفه اصلی قدرت سپاه در راستای انجام مأموریت ها همواره باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: با روش های عادی و معمول بدون مدیریت و عمل جهادی نمی توان کارهای بزرگی را به سرانجام رساند.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: عادت به کارهای قبلی، عدم به روز رسانی و تطبیق نیازهای نسل جوان امروز همچنین عدم تغییر مدل آموزشی از جمله موانع موجود در حرکت پیش رونده است.

** رسالت پاسداران در دفاع از انقلاب اسلامی سخت تر از گذشته است

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حرکت رو به جلو خود روز به روز ماهیت شفاف تری به خود می گیرد، از این رو رسالت پاسداران امروز در ابعاد معنوی و ایمانی در دفاع از انقلاب اسلامی سخت تر از گذشته است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد ابعاد مختلفی را شامل می شود، افزود: در مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بدون انجام کار با روحیه جهادی امکان ندارد انتظارات والایی که در حفظ انقلاب اسلامی از این نهاد مکتبی می رود را محقق کنیم.

وی گفت: هم در انجام مأموریت های بیرونی و هم در ساخت درونی سپاه باید روحیه و عمل انقلابی داشته باشیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه هر چه سپاه در ابعاد معنوی و اعتقادی قوی تر باشد می تواند به ایفای نقش بهتری بپردازد، تصریح کرد: در این میان روحانیت شاغل در سپاه نقش تعیین کننده ای را در انجام رسالت خطیر سپاه بر عهده دارند.

وی ادامه داد: ابعاد بیرونی انقلاب اسلامی با تکیه بر استکبار ستیزی و ظلم ستیزی با پرچمداری مقام معظم رهبری و پشتوانه مردم به خوبی در حال پیشرفت است، اما در ابعاد داخلی نیازمند کار بیشتری هستیم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری پیرامون رسالت روحانیت گفت: معظم له اعتبار روحانیت را گره خورده به اعتبار نظام اسلامی توصیف کردند که این نکته بیانگر مسوولیت مهم و نقش خطیر روحانیت در نظام اسلامی است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.