روزنامه دی ولت چاپ آلمان ، بمباران مکان های باستانی یمن توسط عربستان سعودی شبیه با انهدام میراث های جهانی در سوریه و عراق به دست داعش مقایسه کرده و آن را وحشیانه خواند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این روزنامه بمباران بخش قدیمی صنعا پایتخت یمن توسط عربستان سعودی را به شدت مورد انتقاد قرار داد.

دی ولت بر این نکته صحه گذاشت که حملات نظامی خودسرانه ای از این نوع توسط عربستان سعودی یاد آور یکی از ' انهدامهای وحشیانه ' داعش در عراق و سوریه است.

این منطقه که یک میراث جهانی یونسکو است، سابقه 2500 سال سکونت دارد و به نوشته مورخان این اماکن بسیار مهم هستند.

ایرینا بوکووا مدیر کل یونسکو گفته است که وی از شنیدن این خبر که یکی از قدیمی ترین چشم اندازهای شهری در منطقه زیر آتش جنگنده های سعودی قرار گرفته، سخت مضطرب و ناراحت شده است.

افراد محلی از مرگ شمار زیادی از غیر نظامیان در منطقه و حومه باستانی آن خبر دادند.

بخش قدیمی صنعا متعلق به 2500 سال پیش است و یکی از قدیمی ترین مساجد باقی مانده در جهان را در خود جای داده است.

وسعت خسارت وارده نامشخص است ولی چندین منبع محلی تصاویری انتشار دادند که نشان از آن دارد که ساختمانهای باستانی به تلی از خاک تبدیل شده اند.

گستردگی خسارات وارده احتمالا طی هفته ها و ماههای آینده بیشتر خواهد شد چرا که اکثر این ساختمانها در حومه باستانی با سیمان به یکدیگر متصل شده بودند و فروریختن بخشی از آنها فشار جدی بر شالوده بناهای دیگر وارد کرده و ترک خوردگی هایی در سراسر منطقه بوجود آورده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.