به گزارش جماران سید محمد علی سید ابریشمی در سفر یک روزه به استان خراسان شمالی در جمع صنعتگران استان گفت: از مجموع 736 شهرک صنعتی بهره برداری شده حدود 320 شهرک صنعتی ، شرایط واگذاری به بخش خصوصی را دارد که تا پایان سال گذشته 187 شهرک صنعتی به شرکت های خدماتی واگذار شده است.
سید ابریشمی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "سال دولت و ملت ، همدلی و هم زبانی " اظهار داشت : در سال جدید امیدواریم زمینه را برای واگذاری شهرکها و نواحی صنعتی به بخش خصوصی فراهم کنیم.
مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران افزود : با واگذاری شهرک های صنعتی به بخش خصوصی ، این بخش در قالب شرکت های خدماتی وظیفه نگهداری از زیر ساختهای ایجاد شده در شهرکهای صنعتی را دارد.
سید ابریشمی درباره مشکل مالیات بر ارزش افزوده گفت : با پیگیری ها و نشست های متعدد با مجلس شورای اسلامی وهیات وزیران تلاش می کنیم درصدی از درآمد مالیات برارزش افزوده در اختیار شرکت های خدماتی شهرکهای صنعتی قرار گیرد.
معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت ضمن تاکید بر توسعه صادرات غیر نفتی، میزان صادرات کل کشور در سال گذشته را بیش از 52 میلیارد دلار اعلام کرد وگفت: در مجموعه کل وزارت صنعت، معدن وتجارت شاهد رشد 2.6 درصدی ، در بخش صنعت 1.5 درصدی و در بخش معدن 7.10 درصد بودیم.
سید ابریشمی در باره مشکل نقدینگی واحدهای صنعتی هم گفت : سرمایه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به 25 میلیون دلار افزایش یافته است و امیدواریم مشکلات مالی واحدهای صنعتی برطرف شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران در این سفر یک روزه ضمن بازدید از زیرساخت های چهار شهرک صنعتی بجنورد ، بیدک، شیروان و فاروج از نزدیک در جریان فرایند تولید برخی از واحدهای مستقر در این شهرکها قرار گرفت.
همچنین معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت در خصوص رفع مشکلات واحدهای صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی با استاندار خراسان شمالی دیدار و گفتگو کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.