خبرگزاری فرانسه در خبری فوری از اسلام آباد گزارش داد نمایندگان مجلس پاکستان روز جمعه با پیوستن این کشور به ائتلاف علیه یمن به سرکردگی عربستان مخالفت کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، بنابراین گزارش مجلس پاکستان قطعنامه ای را به تصویب رساند که به موجب آن از دولت این کشور خواسته شده است درمورد درگیری یمن کنار بایستد.

خبرگزاری فرانسه افزود مجلس پاکستان با تصمیم امروز خود درخواست عربستان از اسلام آباد مبنی بر محلق شدن به ائتلاف علیه انصارالله در یمن را رد کرد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد نمایندگان مجلس از دولت نواز شریف خواستند تا تلاش های خود برای یافتن مذاکراتی برای خاتمه بخشیدن به این نبرد افزایش دهد،چراکه این امر می تواند منطقه را به هرج و مرج و آشفتگی کشاند.

مجلس پاکستان درحالی امروز با همراهی اسلام آباد با ائتلاف ضد یمن به سرکردگی ریاض مخالف کرده است که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در سفر دو روزه خود به پاکستان در دیدار با مقام های سیاسی این کشور از جمله نخست وزیر و وزیر امور خارجه، تروریسم و افراط گرایی را نگرانی های مشترک دو کشور همسایه دانست و بر ضرورت حل مساله یمن بدون دخالت خارجی و بدست مردم این کشور تاکید کرد.

در همین راستا،مشاور نخست وزیر پاکستان درامور خارجی و امنیت ملی ضمن پیش بینی مخالف مجلس با پیوستن اسلام آباد به ائتلاف ضد یمن،اذعان کرد جمع بندی از سه روز جلسه مشترک نمایندگان مجالس ملی و سنای پاکستان برای بررسی درخواست ریاض از اسلام آباد برای مشارکت در حمله به یمن نشان می دهد که اکثریت قاطع آنها مخالف مشارکت پاکستان در هرگونه اقدام علیه یمن هستند.

سرتاج عزیز چهارشنبه گذشته این مطلب را در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مطرح کرد و افزود: نظر نمایندگان پارلمان این است که مداخله پاکستان در جنگ یمن عاقلانه نخواهد بود و پاکستان نباید در هیچ گونه اقدام تهاجمی علیه یمن مشارکت کند بلکه باید به حل صلح آمیز این مساله کمک کند.

این دیپلمات ارشد پاکستان گفت: نخست وزیر در جلسه پارلمان اعلام کرده است که دولت اسلام آباد به نتیجه جلسه پارلمان برای بررسی مساله یمن و توصیه های های نمایندگان پارلمان احترام خواهد گذاشت.

سرتاج عزیز درباره اوضاع جاری در یمن ابراز نگرانی کرد و گفت: با طرف ایرانی توافق کردیم تا همکاری بیشتری در زمینه کمک به پایان دادن به جنگ و خونریزی در یمن داشته باشیم و زمینه را برای انجام گفت و گوهای جدی برای حل این بحران فراهم کنیم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.