منابع محلی استان عدن اعلام کردند که جنبش انصار الله و نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح کنترل بیش از 70 درصد شهر عدن در جنوب یمن را به دست گرفتند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا،‌ پایگاه خبری الخبر روز جمعه گزارش داد: جنبش انصار الله پس از درگیری شدید با نیروهای وابسته به عبدربه منصور هادی ،رئیس جمهوری مستعفی، شکست فاحشی بر آنها وارد ساختند.


درگیری میان انصار الله با نیروهای مزدور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن و القاعده در چند شهر جنوبی یمن ، همزمان با بمباران هوایی جنگنده های متجاوز عربستان -که به درخواست هادی آغاز شده است - ادامه دارد.

جنبش انصار الله با ایجاد پست های بازرسی در تمامی ورودی های شهر عدن تاکنون توانسته شماری از تروریست های داعش والقاعده را دستگیر و زندانی کند.

نیروهای انصار الله پیش از این نیز، پس از درگیری شدید با نیروهای طرفدار عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن، موفق شدند کنترل استانداری و مقر ادارات دولتی عدن در جنوب یمن را به کنترل خود درآورند.

رسانه های خبری اعلام کردند که با وجود بمباران شمال و جنوب یمن توسط جنگنده های عربستانی ، جنبش انصار الله پیشروی های زیادی در عدن و بندر المعلا در ساحل خلیج عدن و دیگر مناطق جنوب یمن کرده است.

در تجاوز نظامی هواپیماهای سعودی و هم پیمانانش به خاک یمن که از ششم فروردین ماه به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور آغاز شده، تاکنون شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان یمنی جان باخته اند.

در این تجاوز گسترده، جنگنده های10 کشور عربی از جمله کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (به جز عمان) و آمریکا، جنگنده های ارتش عربستان را همراهی می کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.