معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تروریستهای مسلح با ورود از طریق خاک پاکستان به داخل خاک ایران دردرگیری با ماموران، هشت نفر از نیروهای مرزبانی را شهید کرده و به خاک پاکستان گریختند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی اصغر میرشکاری دوشنبه شب افزود: نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در منطقه نگور حد فاصل میله مرزی 239 پایین تر از جکیگور با عوامل تروریستی که از داخل پاکستان وارد مرزهای ایران شده بودند، درگیر شدند.


وی بیان کرد: تروریستها مسلح در این اقدام کور هشت نفر از نیروهای مرزبانی ایران را شهید کرده و به خاک پاکستان گریختند.

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از کشور پاکستان درخواست کرد در دستگیری تروریستها و تحویل آنان به ایران اقدام کنند و اجازه ندهند که خاک پاکستان جولانگاه اشرار و تروریستها شود.

پیش از ظهر امروز قرار گاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از انهدام یک تیم تروریستی و هلاکت اعضای آن در جنوب شرق کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در اطلاعیه ای اعلام کرد:صبح امروز دوشنبه یک تیم تروریستی وابسته به سرویس های جاسوسی بیگانه در منطقه 'قصرقند' و 'نیک شهر' در جنوب شرق کشور با اقدام قاطع رزمندگان قرارگاه نیروی زمینی سپاه منهدم شدند و اعضای آن به هلاکت رسیدند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است:این عملیات پس از یک سلسله عملیات شناسایی، تعقیب و گریز طی روزهای اخیر انجام و مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و تجهیزات ارتباطی آنان به دست رزمندگان این قرارگاه افتاد.

شهرستان سرباز در 500 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی کشور پاکستان قرار دارد.

نیکشهر و قصر قند نیز در510 و 600 کیلومتری جنوب زاهدان و در همسایگی شهرستان سرباز واقع شده اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.