وب‌سایت موزه متروپولیتن نیویورک امکان دانلود رایگان 425 نسخه کتاب هنری را برای تمام کاربران فراهم کرده است.

موزه متروپولیتن نیویورک که یکی از بزرگ‌ترین و مشهورترین موزه‌های جهان است، گنجینه‌ای ارزشمند از پنج دهه نشر کتاب‌های هنری را از سال 1984 تا امروز، برای مطالعه و تحقیق به‌صورت رایگان در اختیار تمام کاربران اینترنت قرار داده است. این موزه که در سال ۱۸۷۲ میلادی افتتاح شده، در وسط شهر نیویورک و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک قرار دارد و حاوی مجموعه بزرگ و نادری از آثار مربوط به تاریخ اسلام و ایران باستان است.

این موزه سالانه پذیرای چهار میلیون بازدیدکننده از کلکسیون‌های خود است. قدیمی‌ترین دارایی این موزه نیز به حدود 300هزار سال تا 77هزار سال پیش تعلق دارد و سنگ آتش‌زنه‌ای‌ است که در مصر یافت شده‌ است.

به گزارش ایسنا، در این مجموعه‌ قابل دانلود رایگان، 84 عنوان کتاب با موضوع هنر اسلامی ایرانی نیز وجود دارد که از آن جمله می‌توان به «هنر دنیای اسلام: منبعی برای دانشجویان» و «هنر عصر برنز: جنوب شرقی ایران، غرب آسیای مرکزی» اشاره کرد.

برای دریافت 425 کتاب رایگان در حوزه هنر به آدرس http://metmuseum.org/research/metpublications/titles-with-full-text-online?searchtype=f می‌توانید مراجعه کنید و پس از کلیک روی گزینه More در کنار هر عنوان می‌توانید با استفاده از گزینه Download Volume نسخه PDF کتاب را دریافت کنید.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.