یک مقام فلسطینی از تشدید درگیری‌ها در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک در جنوب دمشق بین عناصر داعش با نیروهای مدافع این اردوگاه از بامداد امروز خبر داد.

به گزارش جماران، «انور عبدالهادی» رئیس بخش سیاسی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) ‌ در سوریه روز دوشنبه گفت: درگیری‌ها بین تروریست‌های داعش با کمیته‌های مردمی، نیروهای دفاع ملی و نیز نیروهای وابسته به گروه موسوم به اکناف بیت المقدس در داخل اردوگاه یرموک از بامداد امروز شدت بیشتری گرفته است.

وی افزود: تروریست‌های داعش در اردوگاه یرموک که از چند روز پیش صحنه درگیری‌های شدید و خونین است، از ساکنان اردوگاه به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

مسئول فلسطینی تاکید کرد آوارگان فلسطینی در اردوگاه یرموک در محاصره عناصر داعش هستند و تک تیراندازهای این گروه تکفیری به آنان اجازه خارج شدن از داخل اردوگاه را نمی‌دهند و از اهالی اردوگاه به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

عبدالهادی گفت: سازمان آزادیبخش فلسطین از هیچ تلاشی برای شکستن محاصره اردوگاه یرموک، ارسال کمک‌های انسانی به داخل اردوگاه و حفظ جان فلسطینی‌های ساکن این اردوگاه دریغ نخواهد کرد.
وی افزود: گروههای فلسطینی در دو روز گذشته توانستند نزدیک به ۴۰۰ خانواده را از داخل اردوگاه خارج کنند.

این مسئول فلسطینی خاطرنشان کرد در حال حاضر ۳۰ تا ۴۰ درصد اردوگاه یرموک در کنترل نیروهایی است که از این اردوگاه در برابر تهاجم عناصر داعش دفاع می‌کنند.

عبدالهادی اظهار داشت عناصر داعش هم اکنون در بخش‌های جنوب، شرق و برخی مناطق مرکزی اردوگاه یرموک مستقر هستند و درگیری‌ها بین طرفین با شدت ادامه دارد.

مسئول فلسطینی درباره تعداد ساکنان فعلی اردوگاه یرموک گفت در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر (فلسطینی و سوری) در این مکان حضور دارند و شمار فلسطینی‌ها از نه هزار نفر فرا‌تر نمی‌رود.

رئیس بخش سیاسی ساف در سوریه اظهار داشت در خشونت‌های اخیر در اردوگاه یرموک دست کم ۲۱ نفر کشته شدند و اعضای داعش ۸۰ نفر را ربودند.

اتحادیه عرب نیز روز یکشنبه از جامعه بین المللی خواست برای محافظت از آوارگان فلسطینی ساکن اردوگاه یرموک در برابر شبه نظامیان داعش اقدام کند.

این اتحادیه در بیانیه‌ای درباره اوضاع ۵۰۰ هزار آواره فلسطینی که در سوریه زندگی می‌کنند ابراز نگرانی کرد و افزود آوارگان فلسطینی تا زمان دستیابی به صلح جامع در سوریه مه‌مان هستند و پس از آن می‌توانند به کشورشان بازگردند.


منبع: ابنا
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.