وزیر دادگستری با بیان اینکه تیم مذاکره کننده ما متشکل از قویترین و بهترین افراد متخصص در این حوزه است، گفت: دستاورد به دست آمده در مذاکرات سوییس بسیار ارزنده و برای کشور مبارک است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در جلسه تفسیر قرآن در جمع مسوولان و کارکنان این وزارتخانه و سازمان تعزیرات حکومتی با اعلام این مطلب افزود: خوشبختانه تیم مذاکره کننده ما متشکل از قوی ترین و بهترین افرادی است که در این حوزه دارای تخصص و تجارب ارزنده هستند و دستاورد حاصل شده در این موضوع نیز بسیار ارزنده بوده و برای کشور مبارک است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران به دلیل صداقت، خداباوری و حق باوری مردم، رهبری و کارگزاران که با توکل به خداوند متعال و بر اساس صداقت و سلامت عمل می کنند، به دستاورد مطلوبی رسیده و این دستاورد در شرایط بسیار سخت فشارها و تحریمها به دست آمده است.

** تحقق شعار سال رمز موفقیت و شکوفایی کشور است

وزیر دادگستری در ادامه با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی اظهار داشت: بارور شدن ظرفیت ها در کشور مستلزم ید واحد شدن دولت و ملت است که اصل آن از همدلی و همزبانی آغاز و در ادامه به همراهی و همگامی منتهی می شود.

پورمحمدی ضمن مطلوب توصیف کردن فضای عمومی کشور گفت: در عرصه داخلی و بین المللی، شرایط سال پیش رو ویژه و متفاوت بوده و از این حیث، انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری بسیار فوق العاده، دلنشین و جالب است.

وی ادامه داد: در فضای داخلی دولت ایده هایی برای رشد و پیشرفت کشور داشته و در این راه دارای تعهد و وظیفه است؛ کشور آماده رشد و تعالی است و ظرفیت های بسیاری وجود دارد که بارور شدن آنها مستلزم 'ید واحد شدن' دولت و ملت است و اصل آن از همدلی و همزبانی آغاز و در ادامه به همراهی و همگامی منتهی می شود.

پورمحمدی مهمترین مطالبه ملی را اقتصاد دانست و اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز توجه ویژه ای به این مقوله دارند و تحقق اقتصاد مقاومتی به شکل مطلوب نیز نیازمند همدلی و همزبانی دولت و ملت است که این رمز موفقیت توسط مقام معظم رهبری به طور کامل تشریح شد.

وی با بیان این مطلب که معنی همدلی و همزبانی، تکصدایی و حذف سایر دیدگاهها و نقطه نظرات نیست ، تصریح کرد: طبیعی است که افراد ذهنیات، اطلاعات و افق دید متفاوت دارند اما همه می توانند با یک هدف مشترک، هم جهت باشند؛ نقد نیز تعارضی با همدلی نداشته و معنا و مفهوم اصلی آن دلسوزی و خیرخواهی است.


** درد دنیای اسلام، درد اختلاف، ناهمدلی و ناهمزبانی است

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنانش به مسایل جهان اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: درد دنیای اسلام درد اختلاف، ناهمدلی و ناهمزبانی است و جامعه مسلمانان نیازمند یک معلم است که در این خصوص نیز مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته اند که ملت ما باید الگو و تاثیر گذار باشد.

وزیر دادگستری خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم دشمنان را سر جای خود بنشانیم باز هم به این همدلی و همزبانی نیاز خواهیم داشت و بنای ما در دولت تحقق این همدلی است؛ سیاست دولت نیز از ابتدا تنش زدایی، حفظ و ایجاد آرامش و ثبات بوده است.

* قدردانی وزیر دادگستری از شرکتهای بیمه

وزیر دادگستری با مثبت ارزیابی کردن اقدامات دولت در بخشهای مختلف گفت: با اقدامات صورت گرفته در این دولت خوشبختانه سال گذشته بیشترین تعداد روز هوای پاک و کاهش چشمگیر تورم را داشتیم که موجبات رضایتمندی هموطنان شده و دولت همچنان مصر است تا در ادامه سال، قیمت ها روند افزایشی نداشته باشند.

پورمحمدی گریزی نیز به موضوع بیمه ها زد و ادامه داد: در خصوص بیمه ها نیز هیچگونه افزایش قیمت نخواهیم داشت که لازم است در این خصوص از شرکتها و مسوولین بیمه قدردانی شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.