نیروهای مسلح عراق که کاخ ریاست جمهوری این کشور در شهر تکریت را به تسلط خود درآوردند، در این کاخ اسناد مربوط به داعش را کشف کردند.
به گزارش جماران، اسناد کشف شده از داعش در کاخ ریاست جمهوری در تکریت شامل اسامی عاملان حملات انتحاری، صدور احکام اعدام و مصادره خانه های مردم است. بعضی از این اسناد هم دستورات داعش به جنگجویانش برای مقابله با هر نوع حمله به شهر تکریت است. این ساختمان، خانه مفتی شرعی داعش در تکریت بوده است.
عبدالله بدران خبرنگار المیادین در تکریت گفت: شمار زیادی از سران داعش در کاخ ریاست جمهوری تکریت مستقر بودند و از اینجا عملیات را هدایت می کردند. اینجا مرکز فعالیت دولت خودخوانده داعش در استان صلاح الدین عراق بود. داعش شماری از ساختمان های این کاخ را پیش از عقب نشینی تخریب کرد.
وی خاطر نشان کرد: خنثی کردن مین ها و بمب های کار گذاشته شده در شهر تکریت ادامه دارد. فرماندهان نیروهای مردمی می گویند بازگشت مردم تکریت به خانه هایشان به زمان نیاز دارد، زیرا داعش به طور گسترده از تله های انفجاری از انواع مختلف استفاده کرده است. امروز یکی از اعضای داعش در اطراف کاخ ریاست جمهوری بازداشت شد. تونل هایی در زیر این کاخ وجود دارد.

منبع: واحد مرکزی خبر

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.