احمد علم الهدی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این هفته در حرم مطهر رضوی گفت: از عزیزانی که در مذاکرات هسته ای عید خود را در یک کار پر خطر و کنار دشمن گذاشتند، تشکر می کنیم اما مقاومت این عزیزان تنها باعث صدور یک بیانیه مطبوعاتی شد.

به گزارش جماران به نقل از مهر، امام جمعه مشهد افزود: در این ایام که دو طرف در موضوع توافق سخن می گفتند وزیر خارجه آمریکا از گزینه نظامی حرف می زند و تهدید های بی اساس خود را مطرح می کند.

آیت الله علم الهدی با اشاره به مذاکرات لوزان عنوان داشت: دشمن در این چند روز حرکت های شیطانی زیادی را در رسانه های خود ایجاد کرد و سایر ملت ها را پس و پیش کردند تا در یک سنگر سیاسی ما را شکست دهند.

دولت عربستان یک دولت تمام اسرائیلی است

آیت الله علم الهدی در بخشی از سخنانش با اشاره به تجاوز به خاک یمن، دولت عربستان را دولت اسرائیلی دانست و اذعان کرد: در این تجاوز و تا اینجای کار ۶۶ کودک را ذبح کردند و انسان های بی گناه در زیر آوار از بین رفتند.

وی ادامه داد: امروز خادم الحرمین کنار نتانیاهو قرار می گیرد و این بدین معنا است که هیچ تفاوتی بین آنها با اسرائیل وجود ندارد.

امام جمعه مشهد افزود: ملتی که در زیر باران بمباران آل سعود به سر می برد و همچنین مردم بحرین که قربانی این جریان می شوند چشم به نظام ما دارند و به همین دلیل رهبری با طرح شعار همدلی و همزبانی خواستار عدم اختلاف بین دولت و ملت شدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره علت انتخاب شعار سال گفت: وضعیت خاص ام القرا جهان اسلام یعنی ایران، باعث شد تا چنین شعاری برای امسال توسط رهبری طرح شود زیرا دو جریان تمام توجه و حواس خود را به کشور ما معطوف کرده اند.

وی ابراز کرد: جریان اول کشورهای اسلامی که نیاز است تا هم در عرصه رهنمودی و هم در سایر امکانات آنان را یاری کنیم و عنصر دوم استکبار جهانی است که امروز در مسیر جهان خواری خود تنها یک سنگ احساس می کند و آن انقلاب اسلامی ایران است.

همدلی و همزبانی ملت و دولت یک تکلیف است

وی با اشاره به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری بیان شد اظهار کرد: همدلی و همزبانی ملت و دولت تنها یک شعار نیست بلکه یک تکلیف است که رهبری آن را هم برای ملت و هم برای دولت تعیین کردند.

خطیب جمعه مشهد همدلی و همزبانی را به یک سکه دو رو تشبیه کرد و گفت: دولت باید بداند اگر مردم پشت آن آمدند اما دولت به مطالبات دینی و آرمان های انقلابی مردم و هچنین مسائل فرهنگی اعتنایی نکرد، همدلی نه تنها اثر ندارد بلکه اثر معکوس خواهد داشت

آیت الله علم الهدی گفت: رهبری در فرمایشات نوروز امسال، قبل از تفسیر همدلی و همزبانی آیه ای را قرائت کردند که دلالت بر پایه های یک نظام اسلامی یعنی برپایی نماز، پرداخت زکات، امر به معروف و نهی از منکر داشت این بدان معناست که محور همدلی و همزبانی بین دولت و ملت این چهار اصل است.

همدلی و همگامی دو عنصر مهم در دوستی است

امام جمعه مشهد با بیان اینکه دوستی هدفمند بر دو عنصر استوار است افزود: در دوستی مطلوب و هدفمند باید به دو عنصر همدلی و همگامی توجه ویژه ای داشت، اگر با فردی که طرز فکر آن با ما متفاوت است طرح دوستی بریزیم سرانجام باعث فلاکت ما خواهد شد.

خطیب جمعه مشهد جریان منافقین را یکی از نمونه های آفت دوستی های ناباب برشمرد و تصریح کرد: این جریان از خانواده های پاک و مومن جوان های معصوم را دزدیدند و آن ها به اردوگاه بردند که ابزار آن طرح دوستی با این جوانان بود.

آیت الله علم الهدی در بخشی از سخنانش با اشاره به نظام رفتار اجتماعی در حوزه دوست یابی گفت: انسان موجود آزاد است و نباید در استخدام دیگران قرار بگیرد اما گاهی افراد به دلیل بهره گرفتن از شخصیت، توانمندی و استعداد فردی با او طرح دوستی می ریزند و در واقع آنها را به استخدام منافع خود در می آورند که این دوستی هدفمندانه نا مطلوب و مضر است

خطیب جمعه مشهد در توضیح دوستی مطلوب اظهار کرد: هنگامی که دو نفر در مسیر پیشرفت کنار همدیگر قرار بگیرند و در جهت معنوی و دنیوی باهم مشارکت داشته باشند، یک دوستی مطلوب و البته هدفمند را تشکیل می دهند که در مقابل آن دوستی خیالی و غیر هدفمند است که در نسل جوان بسیار رواج دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اذعان کرد: در صورتی که این دوستی های غیرهدفمند بین دو جنس مخالف صورت بگیرد و منجر به تشکیل خانواده بشود بسیار خطرآفرین و آسیب جدی است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.