وزیر دفاع پاکستان اعلام کرد این کشور قبل از اتخاذ هرگونه تصمیم نهایی در خصوص یمن، آن را با ایران و ترکیه را در میان خواهد گذاشت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، خواجه محمد آصف روز جمعه در مصاحبه ای اعلام کرد: قرار است وزیر امور خارجه ایران روز نوزدهم فروردین به اسلام آباد سفر می کند و در این سفر مواضع و تصمیمات پاکستان در خصوص مساله یمن به اطلاع ایران خواهد رسید.

پاکستان، به ویژه پس از تحولات بزرگ شب گذشته و شگل گیر تفاهم اساسی میان ایران و شش قدرت جهانی برای رسیدن به توافق هسته ای نهایی، بدون تردید نمی تواند نظر و نقش تعیین کننده ایران در منطقه را به ویژه در خصوص تحولات خاورمیانه نادیده بگیرد.

وی گفت که سفر روز جمعه (امروز) نواز شریف نخست وزیر پاکستان به ترکیه نیز به همین منظور انجام شده است.

وزیر دفاع پاکستان با بیان اینکه قرار است موضوع یمن در جلسه مشترک روز دوشنبه آینده مجالس ملی و سنای پاکستان بررسی شود، گفت: تصمیم نمایندگان مجلس برای دولت محترم خواهد بود و این تصمیم هر چه باشد، دولت آن را خواهد پذیرفت.

شایان ذکر است حزب مسلم لیگ نواز به عنوان حزب حاکم پاکستان به رهبری نواز شریف، در جلسه مشترک مجالس ملی و سنای پاکستان، به دلیل در اختیار داشتن اکثریت کرسی های مجلس ملی، بیشترین تعداد رای را خواهد داشت. بنابراین، به نظر می رسد رای نهایی جلسه مشترک مجالس ملی و سنای پاکستان، در واقع نظر دولت را تامین خواهد کرد.

** تلاش برای وحدت امت اسلامی، اولویت دوم دولت پاکستان است

خواجه محمد آصف درعین حال گفت که منافع ملی کشور در این میان از اولویت نخست برخودار است و اولویت دوم دولت پاکستان، تلاش برای وحدت امت اسلامی است.

وی اعلام کرد که در زمان حاضر، یک هزار نیروی پاکستانی در عربستان سعودی حضور دارند اما هرگونه تصمیم گیری درباره نقش پاکستان در بحران یمن، از سوی پارلمان اتخاذ خواهد شد.

وزیر دفاع پاکستان بار دیگر موضع قاطع دولت اسلام آباد را مبنی بر اینکه پاکستان خود را متعهد به حمایت و دفاع از عربستان سعودی می داند، اعلام کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.