شمار تلفات تهاجم بامداد پنجشنبه گروه تروریستی الشباب به محوطه دانشگاه گاریسا در کنیا با پایان عملیات نیروهای امنیتی و کشته شدن تروریست ها، به دستکم 147 تن رسید.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، در جریان عملیات 15 ساعته نیروهای پلیس و ارتش برای آزاد سازی گروگان ها که تقریبا 15 ساعت پس از حمله مسلحانه بامداد پنجشنبه 4 تروریست گروه الشباب مستقر در سومالی و گروگانگیری دانشجویان، طول کشید، دستکم 79 تن دیگر نیز زخمی شدند.

این شدیدترین حمله مسلحانه این گروه تروریستی در خاک کنیا از هنگام حمله با بمب به ساختمان سفارتخانه آمریکا در نایروبی در سال 1998 به شمار می رود.

به گفته جوزف نکایسری وزیر کشور کنیا، 4 فرد مسلح حامل مواد منفجره در این حمله دست داشتند که مشابه عملیات تروریستی سال 2013 در یک مرکز خرید در نایروی پایتخت این کشور بود که 67 قربانی گرفت.

وی افزود: در این عملیات 4 تروریست کشته شدند.

به گفته جوزف بوینت رییس پلیس کنیا، مهاجمان هنگام ورود به محوطه دانشگاه گاریسا در شهرکی در فاصله 200 کیلومتری مرز سومالی، بدون هدف و کورکورانه به سوی همه تیراندازی می کردند.

سپس ماموران پلیس و نطامیان محوطه دانشگاه را محاصره و به تیراندازی با مهاجمان پرداختند.

الشباب وابسته به شبکه القاعده و عامل تهاجم سال 2013 به یک مرکز خرید در نایروبی، مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

الشباب دارای پیشینه عملیات تروریستی در خاک کنیا به تلافی اعزام نیروهای ارتش این کشور برای مبارزه با تروریست های این گروه در سومالی پایگاه اصلی این گروه، می باشد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.