موسسه پژوهشی گالوپ با انتشار نتایج یک نظر سنجی اعلام کرد که درحال حاضر بیش از 2 میلیادر نفر از زنان دنیا شرایط زندگی خود را توام با رنج و مشقت توصیف کرده و تنها یک چهارم از مجموع زنان دنیا زندگی خود را قابل گذران دانسته اند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، گزارش مربوط به نتایج نظر سنجی اخیر موسسه پژوهشی گالوپ که روز یکشنبه به مناسبت روز بین‌المللی زن دربیش از 160 کشور جهان انجام شد نشان می دهد که فقط 620 میلیون نفر از زنان درشرایطی قابل تحمل گذران زندگی می‌کنند.

براساس همین گزارش بقیه زنان جهان درشرایطی زندگی می‌کنند که این موسسه آن را در سطح 'رنج' و'مشقت' توصیف کرده و یاد آور شده است که این روال دست کم در دهه گذشته کوچکترین تغییری نکرده است.

موسسه مذکور در این نظر سنجی‌ها با درجه بندی کیفیت زندگی اجتماعی و اقتصادی زنان بین درجه صفر تا ده، زندگی آن دسته از زن‌هایی را که برای توصیف شرایط زندگی خود عدد 7 را برگزیده اند در رده زندگی های قابل گذران قرارداده و اشاره کرده است که بیشترین شمار این دسته از زنان درکشورهای ایسلند وسوئد زندگی می کنند که درآن ها آمار استخدام بانوان ازسایر کشورها بالاتر است.

گالوپ با اشاره به این که بیشتر زنانی که شرایط زندگی خود را توام با مشقت وتقلا توصیف کرده‌اند در کشورهایی با ثبات اجتماعی‌، اقتصادی و امنیتی کمتر مثل افغانستان، یونان واوکراین زندگی می کنند.

به گفته گالوپ درکشور افغانستان حتی یک نفر اززنانی که مورد نظر سنجی قرارگرفته اند شرایط زندگی خود را قابل گذران وتحمل توصیف نکرده‌اند و همه آن‌ها دررده های پایین این درجه بندی قرار گرفته اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.