وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای تعبیرات نتانیاهو ازسخنان جان کری وزیر خارجه این کشور در مورد برنامه های هسته ای ایران را بی اساس خواند و گفت که نخست وزیر رژیم صهیونیستی آشکارا این سخنان را تحریف کرده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، جن ساکی سخنگوی وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای سخنان دیروز نتانیاهو در مورد حرف هایی که جان کری در جلسه شنود روز 25 فوریه در مقابل کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور زده بود تحریف آشکاراین حرف ها خواند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنان روز سه شنبه مدعی شد که وزیر خارجه آمریکا در جلسه روز 25 فوریه گفته است که ایران تا پایان دوره ده ساله توافقنامه هسته ای به طور مشروع می تواند 190 سانتریفیوژ دراختیار داشته باشد.

ساکی با رد کامل این سخنان گفت که وزیر خارجه آمریکا در این نشست گفته است در صورتی که ایران به طور مشروع از نیروگاه های خود برای تولید انرژی صلح آمیز استفاده کند وخطر و تهدید گسترش را در بر نداشته باشد می تواند تا 190 هزار سانتریفیوژ هم در اختیار داشته باشد.

ناظران سیاسی این بیانیه وزارت خارجه آمریکا را نشانه دیگری از ادامه مناقشات لفظی میان رهبران آمریکا و رژیم صهیونیستی و تیرگی بیشتر روابط واشنگتن تل آویو توصیف کرده اند.

نانسی پلوسی رهبر دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا نیز روز گذشته همراه با بسیاری دیگر از سیاست مداران آمریکایی ناخرسندی خود را از سخنان نتانیاهو ابراز داشته و گفته بود که این سخنان اهانتی مستقیم به هوش وذکاوت آمریکایی ها محسوب می شود.

جان کری وزیر خارجه آمریکا در سخنان روز 25 فوریه خود در مقابل کمیته روابط خارجی آمریکا نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به داوری نادرست در مورد مذاکرات هسته ای متهم کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.