فرمانده انتظامی رامیان از دستگیری فردی که با استفاده از شناسنامه جعلی برای خود و شش عضو دیگر خانواده‎اش یارانه دریافت می‎کرد، خبر داد.

به گزارش جماران، حمیدرضا شه‌مرادی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر استفاده از شناسنامه جعلی توسط اتباع خارجی غیرمجاز در یکی از روستاهای شهرستان رامیان، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی رامیان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد، فردی که تبعه یکی از کشورهای همسایه بوده به صورت غیرمجاز در این منطقه در حال سکونت است و با استفاده از شناسنامه جعلی برای شش نفر دیگر از اعضای خانواده‎اش نیز از طریق ارائه گزارش غیرواقعی به اداره ثبت احوال شناسنامه تهیه کرده است.

فرمانده انتظامی رامیان خاطرنشان کرد: همچنین ماموران در ادامه روند تحقیقات متوجه شدند که متهم با استفاده از اسناد هویتی جعلی، ماهانه بیش از 3 میلیون و 185 هزار ریال یارانه نقدی دریافت می‎کرده است.

شه‌مرادی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مختلف در نهایت با هماهنگی مراجع قضایی متهم در محل سکونتش دستگیر شد؛ ماموران در منزل وی موفق به کشف هفت شناسنامه جعلی، سه کارت ملی جعلی و تعدادی اسناد هویتی دیگر شدند. وی ادامه داد: متهم پس از دستگیری در تحقیقات تکمیلی به جرم خود اعتراف کرد و گفت، شناسنامه را از خانواده‎ای خریداری کرده که یکی از اعضای خانواده‌شان فوت کرده و اقدام به باطل کردن شناسنامه نکرده بودند.

فرمانده انتظامی رامیان در پایان با اشاره به کشف 9 جلد اسناد جعلی دیگر همانند دفترچه حساب بانکی، سند و کارت موتورسیکلت، سند ازدواج و اقلام مشابه خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

منبع: فارس

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.