رییس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان آنکه افزایش قیمتی برای ایام پایان سال پیش بینی نمی شود، گفت: قیمت آجیل و خشکبار بیش از دو ماه است که ثابت مانده و افزایشی نداشته و حتی با کاهش قیمت نیز مواجه بوده ایم.

به گزارش جماران مصطفی احمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، تصریح کرد: اعضای اتحادیه تمام اجناس خود را در بهمن ماه امسال تهیه کرده اند ضمن آنکه به اعضا توصیه شده تا آجیل و خشکبار را با حداقل سود و قیمت مناسب بفروش برسانند.


وی به مردم توصیه کرد تا آجیل مورد نیاز خود برای عید حتما از نمایشگاه های بهاره و یا مراکزی که مجوز اتحادیه را دارند، خریداری کنند چرا که نظارت و کنترل بیشتری برای مراکز اعمال می شود، ضمن آنکه عده ای با سوء استفاده در شب عید اقدام به فروش اجناس مانده و کهنه می کنند.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار با بیان اینکه قیمت آجیل و خشکبار تابع عرضه و تقاضا و وجود جنس در بازار است، گفت: قیمت ثابتی را نمی توان برای آجیل و خشکبار اعلام کرد، خوشبختانه در بازار کمبودی نیست و واحدهای صنفی نیز در روزهای پایانی سال تمام وقت اقدام به فروش کالا می کنند.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار افزود: بازرسان ما در روزهای پایانی سال بر فروش در واحدهای صنفی نظارت کامل و در کنار بازرسان اتحادیه بازرسان اتاق اصناف و سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز بازار را رصد می کنند.

احمدی، سپس فروش آجیل و خشکبار را در شیرینی فروشی ها تایید نکرد و اظهار داشت: با اتحادیه شیرینی فروشان تفاهم شد تا تنها این واحدها به فروش آجیل های بسته بندی که مورد تایید اتحادیه آجیل و خشکبار است، اقدام کنند در حالی که بسیاری از واحدهای صنفی این امر را رعایت نمی کنند.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار با اشاره به برگزاری نمایشگاه های بهاره در سه نقطه تهران، گفت: بازرسان اتحادیه بر فروش آجیل و خشکبار در این نمایشگاه نظارت کامل دارند تا جنس معیوب به مردم فرخته نشود.

وی درباره آخرین وضعیت صادرات آجیل و خشکبار نیز اظهار داشت: صادرات این محصولات بیشتر به کشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان و افغانستان صورت می گیرد.

رییس اتحادیه آجیل و خشکبار در پایان میزان مصرف داخلی پسته را سالانه 20 هزار تن ذکر و تصریح کرد: این اتحادیه تلاش می کند که پایان سال خوش و آرامی را برای مردم رقم بزند لذا از هموطنان درخواست می کنیم به جهت جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی در صورت مشاهده تخلف در بخش آجیل و خشکبار، آن را به شماره تلفن 33112313 و یا شماره تلفن گویای 124 اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.