'محمود واعظی' وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران پژوهش و تولید مشترک را از جمله موارد گفت و گوی خود و هیات ایرانی با مسوولان شرکت های شماری از کشورهای حاضر در کنگره تلفن همراه بارسلون اسپانیا عنوان کرد.

به گزارش جماران، واعظی که در این اجلاس حضور یافته است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مادرید در باره دیدارها و مذاکراتی که در بارسلون داشت، ادامه داد: این اجلاس و نمایشگاه، بزرگترین رویدادی است که هر سال برای تلفن همراه و تجهیزات و شبکه های حامی آن رخ می دهد.


وی افزود: وزرای اکثر کشورهای مختلف دنیا، شرکت های بزرگ و رئیسان آنها، هم با توجه به اینکه در مورد آخرین دستاوردها بحث می شود و هم بخاطر اینکه سخرانی های بسیاری در قالب علمی انجام می گیرد، در اجلاس حضور دارند و خوشبختانه امسال از ایران هم شرکت هایی از بخش خصوصی داریم که خیلی خوب حضور دارند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 'این نخستین سالی است که ایران در اجلاس غرفه گشوده است و تعدادی از شرکت ها دستاوردهای خود را به معرض نمایش گذاشتند.

'مسوولان 40 یا 45 شرکت خصوصی ایرانی در این نمایشگاه حضور داشتند که با توجه به اینکه غرفه ایران، مقداری محدود بود، 5 یا 6 شرکت به ارائه محصولات خود پرداختند و بقیه با کاتالوگ و امکاناتی حضور یافتند و در حال مذاکره است'.

وی ادامه داد: در این دو روزی که من و همکارانم در کنگره بارسلون هستیم، ملاقات های خوبی با مسوولان شرکت های مختلف، تولید کنندگان و همچنین پژوهشگاه های مختلف دنیا داشتیم و دیگر از برخی از غرفه هایی که در برنامه آینده توسعه شبکه ایران هست بازدید کردیم و با آخرین دستاوردها و تجهیزات آنها آشنا شدیم .

واعظی اشاره کرد: برخی از شرکت های ایرانی قراردادهایی را برای فروش محصولاتشان منعقد کرده اند که خبری بسیار خوب و کاری است که در سالهای گذشته برای شرکت های ایرانی اتفاق نیفتاده بود و در مجموع فرصت بسیار خوبی است که با کشورها و شرکت های دیگر رایزنی شود و اینکه توسعه در ایران بنوعی با آخرین دستاوردهای روز جهان هماهنگ شود .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ما با مقامات کشورهای مختلف مذاکرات رسمی نداشتیم و بیشتر بر روی صحبت با افراد مختلف راجع به موضوعات مختلف بود، گفت: در مذاکرات با مسوولان شرکت های 10 مختلف در باره پژوهش های مشترک و تولید مشترک صحبت کردیم.

کنگره جهانی موبایل بارسلون از دوشنبه (پریروز) آغاز شده و تا پنجشنبه فردا، ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.