خبرگزاری خبرآنلاین در ابتکاری تازه، دو نسل تاجر کشور را در مقابل یکدیگر قرار داد تا به نقد و بررسی جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور بپردازد.

به گزارش جماران، اسداله عسگراولادی، تاجر کهنه کار ایرانی، مجیدرضا حریری، رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی، ابوالحسن خلیلی، عضو اتاق بازرگانی تهران و امیرحسین شمس‌زاده، کارشناس ارشد ام بی ای مهمانان کافه خبر بودند و در میزگردی که خبرگزاری خبرآنلاین برگزار کرده بود، به بررسی وضعیت و جایگاه بخش خصوصی کشور در اقتصاد پرداختند.

عسگراولادی در سال‌های گذشته به نامی آشنا برای مردم و فعالان اقتصادی بدل شده و گفته می‌شود رده هفتمین ثروتمند ایران به او رسیده است و در حوزه خشکبار اجتهاد دارد. عسگراولادی در حال حاضر در کنار کار تجارت، ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین را هم برعهده دارد و به گفته خود او، «طی 6 دهه گذشته به اشکال مختلف درگیر فعالیت‌های تجاری بوده و با پوست و استخوان مباحث تجاری را درک می‌کند.»

عسگراولادی معتقد است که «با وجود این‌که یک تاجر قدیمی است، اما سنتی نیست و در تلاش است تا تجربیات خود را به نسل جوان انتقال بدهد.»

وی در کافه خبر در این باره چنین گفت: «من برای این‌که تجربیاتم را به نسل جوان منتقل کنم، کنار آنها قرار دارم تا آنچه را که می‌دانم، به آنها بگویم. حتی من حرف گذشته‌های خودم را می‌زنم که جوانان از گذشته‌های من پند بگیرند.»

عسگراولادی همچنین متذکر شد: «من باید برای خودم جانشین ایجاد کنم و اقلا 50 جوان را باید در حوزه تجارت تربیت کنم. وظیفه من این است و هرگز سنتی فکر نمی‌کنم.»

او در بخش دیگری از توضیحات خود به بهره مندی از نرم افزار وایبر در گوشی تلفن همراه اش اشاره کرد و گفت: « من از وایبر استفاده می کنم و هرشب پیغام هایی که در این نرم افزار برای من آمده را می خوانم. »

امیرحسین شمس‌زاده نیز که کارشناس ارشد ام بی ای است و کمتر از یک دهه در حوزه بازرگانی و IT فعالیت داشته معتقد است که «کشور در حال حاضر نیازمند تاجر بخش خصوصی واقعی است که به اتاق بازرگانی برود و اتاق بازرگانی را زنده کند.»

وی تاکید دارد: «ما باید در مجامع بین‌المللی حضور داشته باشیم و از تجربیات بزرگان مان در حوزه تجارت استفاده کنیم.»

همچنین مجید رضا حریری، رییس کمیسیون واردات اتاق بازرگانی در رابطه با روند تجاری نسل جدید گفته هایی را مطرح کرد و توضیح داد که چرا در حال حاضر و در جریان مذاکرات هسته ای بخش خصوصی نماینده فعالی ندارد.

از سوی دیگر ابوالحسن خلیلی نیز که در این نشست حضور داشت درباره نسل جدید تجاری ایرانی توضیحاتی مطرح کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.