وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازرسی ها از تعرفه های پزشکی باید با رعایت حریم ها و حفظ شأن جامعه پزشکی صورت گیرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سید حسن هاشمی در جلسه ستاد نظارت بر تعرفه های خدمات سلامت با تاکید بر اطلاع رسانی در خصوص سامانه پاسخگوی شکایات مردمی در رابطه با تعرفه های پزشکی به شمار 1690 در محیط های درمانی خاطرنشان کرد: اغلب پزشکان در چارچوب قانون حرکت می کنند.


وی تصریح کرد: با این وجود به منظور پاک کردن ساحت جامعه پزشکی در برخی از رشته های خاص که شکایت های تعرفه ای از آنها شده است باید برخورد مناسب صورت گیرد.

وزیر بهداشت با تاکید بر رعایت شأن و جایگاه پزشکان به عنوان قشر فرهیخته و مورد اعتماد مردم از همراهی جامعه پزشکی تهران که همکاری مناسبی در خصوص رعایت تعرفه ها داشتند، تشکر کرد.

بنا به این گزارش، بیمارستان های خصوصی در این جلسه موظف شدند تعرفه های خدمات درمانی شایع را بر اساس کتاب تعرفه سلامت بر روی سایت بیمارستان برای اطلاع رسانی مردم و بیماران قرار دهند.

همچنین در این جلسه گزارشی از اقدامات سامانه 1690 در سه ماه گذشته ارائه شد و همچنین مسوولان سازمان نظام پزشکی در مورد رسیدگی به تخلفات تعرفه ای که از طریق سامانه 1690 ثبت شده است، گزارش کاملی ارائه دادند.

جلسه ستاد نظارت بر تعرفه های خدمات سلامت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، روسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، مسوولان سازمان نظام پزشکی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بیمه های تکمیلی تشکیل شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.