شبکه خبری فرانس 24 با اشاره به اینکه سخنرانی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنگره آمریکا با انتقادهای گسترده کاخ سفید و مقامات سابق فلسطین اشغالی مواجه شده، تاکید کرد که بنیامین نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات آینده این رژیم از اعراب استفاده ابزاری کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، پایگاه اینترنتی شبکه خبری فرانس 24 در این زمینه افزود: نتانیاهو دیروز (سه شنبه) در مقابل کنگره آمریکا با انتقاد از توافق بین المللی احتمالی در مورد برنامه هسته ای ایران، نقش وکیل مدافع و سخنگوی کشورهای عربی را ایفا کرد.


این تارنما افزود: هیچ کدام از سران کشورهای عربی جرات نکردند مستقیما آمریکا را به چالش بکشد اما نتانیاهو چنین کرد. او خطر بزرگی را پذیرفت که هنوز عواقب آن مشخص نیست.

این در حالیست که سوزان رایس نماینده آمریکا در سازمان ملل، اظهارات نتانیاهو را غیر قابل قبول و مخرب خوانده است.

نتانیاهو همچنین با انتقادات داخلی مواجه شده چنان که مئیر داگان مسوول پیشین سازمان امنیت و اطلاعات اسرائیل (موساد) سخنان وی را عامل آسیب جدی به روابط راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی و مغایر منافع این رژیم دانست، اما نتانیاهو در فاصله دو هفته ای تا انتخابات امیدوار است بتواند رای مخالفان اوباما را از آن خود کند.

این گزارش ادامه داد: احمد الفرج سرمقاله نویس روزنامه سعودی الجزیره از اظهارات نتانیاهو ابراز خرسندی کرد و آن را در جهت منافع کشورهای حاشیه خلیج فارس در مقابل رفتار بی معنای یکی از بدترین روسای جمهوری آمریکا خواند.

تارنمای فرانس 24 با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای اتحاد با اعراب افزود: این امر از آن جهت است که از نگاه راهبردی، تنها ایران است که می تواند برتری و قدرت نظامی، اقتصادی، علمی و حتی فرهنگی رژیم صهیونیستی را به چالش بکشد.

نانسی پلوسی رهبر دموکراتها در مجلس نمایندگان نیز سخنان نتانیاهو را تاسف آور و توهین به شعور آمریکایی ها و اهانت به دستگاه های اطلاعاتی آمریکا توصیف کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.