دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز شنبه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سه دختردانش آموزانگلیسی که به ظن پیوستن به گروه داعش به ترکیه فرار کرده اند، گفت: دولت این کشور به تنهایی نمی تواند مانع از رفتن جوانان به سوریه و پیوستن آنها به گروه های افراطی شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، 'دیوید کامرون' در سخنانی گفت: مبارزه با گروه های افراطی اقدامی نیست که تنها بتوان از طریق پلیس ضد تروریستی و ماموران مرزی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه این امر نیازمند همراهی تمام جامعه برای مقابله با این پدیده است، افزود: ما موظف هستیم تا جریاناتی که ذهن مردم را مسموم می کند را متوقف کنیم.

کامرون گفت: مدارس، کالج ها، دانشگاه ها و تمامی اجتماعات باید در جلوگیری از پیوستن نوجوانان و جوانان انگلیسی به گروه های افراطی نقش ایفا کنند.

این درخواست کامرون پس از آن مطرح شد که سه دانش آموز دختر انگلیسی ظاهرا در تلاش برای پیوستن به گروه داعش ، انگلیس را به مقصد ترکیه ترک کردند.

نخست وزیر انگلیس در این خصوص نیز گفت: این مساله ای نگران کننده است و مقامات به طور واضح هر اقدامی را برای کمک به این دختران صورت خواهند داد.

بدنبال فرار سه دختر انگلیسی به سوریه، مسجد 'ایست لندن' از مسلمانان این کشور خواسته است تا چنانچه اطلاعاتی در خصوص سرنوشت این دختران دارند، آن را در اختیار مقامات پلیس قرار دهند.

به گزارش منابع محلی ، این درخواست از سوی مقامات مسجد 'ایست لندن' پس از ادای نماز جماعت در شامگاه گذشته صورت گرفته است.

درهمین حال ،سلمان فارسی سخنگوی این مسجد ضمن ابراز بی اطلاعی از اقداماتی که منجر به فرار این دختران شده است، گفت: نمی دانم آنها چطور فریب خورده اند.

'ریچارد والتون ' از افسران ارشد اسکاتلندیارد شامگاه گذشته گفت بر اساس اطلاعات بدست آمده این سه دختر نوجوان در تعطیلات میان ترم در انگلیس، به سوی ترکیه پرواز کرده اند .

فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلند گفت: این سه دختر نوجوان به نام های 'شمیمه بیگوم 15' ساله، 'کدیز سلطانه '16 ساله و یک دختر 15 ساله دیگر که خانواده اش خواسته اند نامش فاش نشود، از دانش آموزان آکادمی «بث نال» در شرق لندن هستند.

به گفته این مقام اسکاتلندیارد، این سه دختر روز سه شنبه گذشته از فرودگاه 'گاتویک ' لندن و از طریق شرکت هوایپمایی ترکیه پرواز و سه شنبه شب گذشته وارد فرودگاه استانبول شده اند.

وی با بیان اینکه این سه دختر که برای آخرین بار در صبح سه شنبه دیده شده بودند، گفت : آنها، دوست یک دختر دیگری هستند که وی نیز در ماه دسامبر گذشته به سوریه رفته است.

فرمانده واحد ضد تروریسم اسکاتلند گفته است که این سه دختر در همان زمان در ارتباط با این دختر، تحت پرسش قرار گرفته بودند .

'ریچارد والتون ' درهمین حال گفته است که اسکاتلندیارد به طور روزافزون نگران افزایش تمایل دختران جوان انگلیسی برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در سوریه است.

ˈاندرو پارکرˈ مدیر کل سازمان امنیت داخلی انگلیس اخیرا گفت: شمار انگلیسی های که برای پیوستن به گروه های تروریستی و تکفیری به سوریه رفته اند، در حال حاضر در حدود 600 نفر هستند.

اما برخی دیگر از مقامات و منابع انگلیسی از جمله شهردار لندن، شمار این افراد که برخی دختر هستند، بسیار بیشتر از این تعداد برآورد کرده اند.

گروه تروریستی داعش وسایر گروه های تکفیری و افراطی، دست پرورده های غرب وبرخی ازکشورهای عربی هستند که تاکنون جنایات بسیاری در کشورهای عراق و سوریه مرتکب شده اند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.