با مطرح شدن ادعای وجود طرحی برای ترور دختر ' رجب طیب اردوغان' رئیس جمهور ترکیه، در محافل سیاسی و قضایی این کشور جنجال برپا شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ادعای وجود طرحی برای ترور 'سمیه اردوغان' دختر 30 ساله رئیس جمهوری ترکیه در رسانه های نزدیک به دولت آنکارا نهایتا مقامات قضایی را به تحقیق در این باره وادار کرد.


برخی از رسانه های هوادار دولت حزب حاکم عدالت و توسعه با برقراری ارتباط میان این موضوع با هواداران جماعت 'فتح الله گولن' واعظ آمریکا نشین ضد اردوغان مدعی شده بودند که ترور 'سمیه اردوغان' را آنان طراحی کرده اند و موج گسترده ای علیه 'جماعت گولن' راه انداخته بودند.

دادستانی ترکیه اعلام کرد که تحقیق در این باره آغاز شده است.

محافلی پیشتر شایع کرده بودند که 'سمیه اردوغان' که هم اکنون به عنوان مشاور رسانه ای پدرش کار می کند ، قصد دارد در انتخابات عمومی خردادماه آینده نامزد نمایندگی مجلس شود.

مخالفان اردوغان با استناد به این مساله مدعی شده بودند که شیوع ادعای طرح ترور 'سمیه اردوغان' با نامزدی وی ارتباط دارد و حامیان وی می خواهند با این روش با مظلوم جلوه دادن وی زمینه پیروزیش در انتخابات را فراهم آورند.

با گسترش دامنه تبلیغاتهای طرفین علیه یکدیگر روز شنبه 'رجب طیب اردوغان' رئیس جمهوری ترکیه وارد ماجرا شد و اعلام کرد که دخترش و هیچ یک از فرزندانش نامزد نمایندگی در انتخابات آینده نخواهند بود.

خبرگزاری دوغان به نقل از اردوغان نوشت : من زمانی که وارد سیاست شدم ، کفن خود را پوشیده بودم ، خودم و خانواده ام چندین بار مورد تهدید قرار گرفته ایم ولی با توکل به خدا باکی از کسی نداریم.

وی افزود: که نه سمیه اردوغان و نه پسرش نامزد نمایندگی در انتخابات خرداد ماه آینده نخواهند شد و این ادعاها از سوی مخالفان مطرح شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.