مسئولان سازمان سیا بعید نمی‌دانند که البغدادی یک دیوانه باشد که به نابودی جهان می‌اندیشد.

به گزارش جماران، در ماه‌های گذشته نام ابو بکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش بر سر زبان‌ها افتاد تا به مشهور‌ترین شخص در خاورمیانه و جهان تبدیل شود. درباره او زندگی‌نامه‌های فراوانی که به حقایقی از زندگی‌اش می‌پردازد، نوشته شده است. اما سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) اخیرا اطلاعاتی درباره ابوبکر البغدادی گردآوری کرده و به نتایجی درباره شخصیت او دست یافته که او را به موقعیت کنونی‌اش رسانده است.

به گزارش شبکه خبری CNN مسئولان CIA بعید نمی‌دانند که البغدادی یک دیوانه باشد که به نابودی جهان می‌اندیشد.

به گفته مسئولان CIA، باور‌ها بر آن است که البغدادی در شهر سامرای عراق به دنیا آمده و اکنون چهل ساله است. او فارغ التحصیل رشته‌های تاریخ اسلامی و شریعت اسلامی از دانشگاه بغداد است. البغدادی به احتمال زیاد دو همسر دارد اما شمار فرزندانش مشخص نیست. اطلاعات موجود نشان نمی‌دهد که او در طول دوره زندگی خود از عراق و سوریه خارج شده باشد.

به گفته مسئولان CIA، بازگشت البغدادی به گروه القاعده پس از جدایی از آن، دشوار به نظر می‌رسد به ویژه اینکه گروه داعش میان جهادی‌های جهان، محبوبیت ویژه‌ای یافته است.

البغدادی، اهداف الزرقاوی در برپایی خلافت اسلامی در عراق و سوریه و دیگر مناطق همجوار را دنبال می‌کند.

البغدادی در تصمیم‌ها بر مجموعه‌ای از معاونان مورد اعتماد خود تکیه می‌کند. او در عین حال شماری از فرماندهان نظامی را در اختیار دارد که بدون مراجعه به او، تصمیم‌های مهم را در محل ماموریت‌های خود اتخاذ می‌کنند.

مسئولان CIA البغدادی را جزو مجموعه اندکی از رهبران گروه‌های تروریستی به شمار می‌آوردند که وحشیانه‌ترین رفتار‌ها را با غیر نظامیان تحت سلطه خود دارند. او برای تهیه هزینه گروه خود به روش‌های مشابه مافیا عمل می‌کند.

منعب: فرهیختگان آنلاین

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.