به گزارش جماران به نقل از ایرنا، سردار «اسماعیل احمدی مقدم» روز شنبه در حاشیه همایش تخصصی روسای پلیس مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران افزود: طبیعتا دارندگان اموال همواره تلاش می کنند تا مال خود را در جهت اهداف خود مورد استفاده قرار دهند.

وی تصریح کرد: البته در ایران پرونده های بسیار حادی در این حوزه به اثبات نرسیده است، اما این مورد که برخی تلاش می کنند تا نفوذی در مراکز تصمیم سازی در جهت منافع خود ایجاد کنند، وجود دارد.

سردار احمدی مقدم گفت: در باره اینکه این پول ها به حوزه انتخابات رسیده یا نه اظهارنظر نمی کنم، زیرا پلیس در این حوزه بر اساس پرونده ها اظهارنظر می کند، هر چند در گذشته مواردی بوده که قبل از انتخابات به نفع برخی افراد این مورد انجام شده و این افراد یا به مجلس راه یافته یا راه نیافته اند.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: البته آلوده سازی هایی بوده و برخی افراد تلاش داشته اند تا از مال خود در این زمینه استفاده کنند اما موارد محدودی بوده اند.

وی در مورد اقدامات ناجا در حوزه مبارزه با پول های کثیف گفت: این اقدام در حوزه وزارت اطلاعات است، زیرا پلیس در حوزه جرایم مشهود وارد عمل می شود و پرونده هایی دستگاه قضا به ناجا ارجاع می شود، در آن صورت ناجا اقدامات مرتبط را آغاز خواهد کرد.

سردار احمدی مقدم با بیان اینکه ناجا دستگاه اطلاعاتی نیست، گفت: این گونه نیست که نیروی انتظامی به احوال نامزدهای مجلس یا شورای شهر ورود پیش هنگام داشته باشد و اگر از ناجا استعلامی بگیرند از پرونده های موجود برای صلاحیت این افراد اعلام نظر می کند.** برخورد با فروشندگان دخانیات کار ساده ای نیست

فرمانده نیروی انتظامی در رابطه با برخورد با فروشندگان دخانیات گفت: برخورد با فروشندگان دخانیات کار ساده ای نیست، زیرا سیگار در همه جا عرضه می شود و این در حالیست که اصناف باید در ابتدا اخطار بدهند، اگر موثر واقع نشد، ناجا وارد عمل شود.

سردار احمدی مقدم با اشاره به ضرورت مسوول سازی اصناف افزود: چنانچه اصناف در این حوزه وارد نشوند، ورود ناجا منجر به برخورد با بدنه جامعه و افزایش وظایف پلیس می شود این در حالیست که اولویت اصلی ناجا مبارزه با سیگار در کف جامعه نیست، بلکه اولویت اصلی ما مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه ناجا توانایی انجام تمام این اقدامات را به صورت همزمان ندارد، افزود: ناجا عضو ستاد مبارزه با مواد مخدر است و در این حوزه همکاری های جدی داشته است.** پلیسی کردن اصناف کار درستی نیست

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیسی کردن اصناف کار درستی نیست، گفت: مبارزه در این حوزه به سیاست های بازرگانی کشور مربوط می شود و در جایی که لازم باشد پلیس مداخله می کند.** از مردم عذرخواهی می کنیم

وی درباره اقدام پلیس در ارتباط با مبارزه با خرده فروشان مواد مخدر گفت: به مردم اعلام عذر و تقصیر می کنیم زیرا پاسخگویی گسترده به این مساله توانایی زیادی می طلبد و لازمه آن همکاری تمام دستگاه ها و اقدام جهادی است، هر چند برای سال آینده مبارزه با سرقت و مواد مخدر و همچنین جمع آوری معتادان ولگرد و در اولویت کاری ناجا قرار دارد.** در مبارزه با سرقت و مواد مخدر همه دستگاه ها باید کمک کنند

سردار احمدی مقدم با بیان اینکه سرقت و مواد مخدر همپوشانی 60 تا 70 درصدی را دارند، افزود: در این حوزه همه دستگاه ها باید به کمک ناجا بیایند.

وی در مورد کنترل مرزها گفت: چندین باند بزرگ که از مسیر دریا اقدام به قاچاق کرده بودند متلاشی شدند، براین اساس کاهش ورودی در کشور را تجربه کرده ایم که این کاهش برخلاف افزایش تولید در افغانستان بوده است.

سردار احمدی مقدم ادامه داد: سال آینده در این حوزه، عملکرد مطلوب تری خواهیم داشت و مرزها تا پایان سال 94 به جایی خواهند رسید که دیگر شاهد نبود جاده در این مسیرها نباشیم و استحکامات مرزی در این مکان ها بیش از گذشته فراهم شود.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه برخی قوانین بازدارندگی ندارند، گفت: موافق اجرای قوانین هستیم، اما تکلیف برخی مجازات ها در قانون سبب شیوع بیشتر می شود. در برخی استان ها که مجازات سخت گیرانه و سریع انجام شد، شاهد کاهش سریع ورود مواد مخدر و افزایش قیمت آن بوده ایم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.