فضای روز نخست مذاکرات را مثبت و جدی بود اما این به معنی‌ این نیست که پیشرفت‌های فوق‌ العاده‌ای داشته‌ایم اما بحث‌ها نزدیک و فشرده دنبال می‌‌شود.

معاون وزیر امور خارجه و رییس هیات مذاکره کننده هسته‌ای ایران در ژنو تاکید کرد، توافق دومرحله‌ای نخواهیم داشت.

به گزارش جماران به نقل از ایلنا، سیدعباس عراقچی در ژنو با بیان اینکه مذاکرات به مراحل جزئی رسیده، گفت: پس از یک سال مذاکره در همه ابعاد و موضوعات در شرایطی هستیم که باید وارد جزئیات شویم به ویژه اینکه قصد ما این است، در توافق نهایی کلیات و جزئیات یک پار چه باشد، به همین خاطر مجبور هستیم که وارد همه جزئیات در همه موضوعات و مراحل شویم.

عراقچی افزود: این شرایط ایجاب می‌کند که مذاکرات فشرده و به صورت طولانی برگزار شود.

عراقچی با بیان اینکه، جمعه و شنبه در سطح معاونان و کار‌شناسان وزارت خارجه ایران و آمریکا مذاکرات برگزار می‌‌شود، تصریح کرد: روز یکشنبه هم جلسه‌ای با پنج به‌علاوه یک خواهیم داشت که در آن‌ معاونان وزرای خارجه و مدیران سیاسی حضور خواهند یافت.

وی گفت: یکشنبه و دوشنبه هم وزرای خارجه ایران و آمریکا با یکدیگر دیدار می‌‌کنند.

عراقچی فضای روز نخست مذاکرات را مثبت و جدی توصیف کرد و گفت: این به معنی‌ این نیست که پیشرفت‌های فوق‌‌العاده‌ای داشته‌ایم اما بحث‌ها نزدیک و فشرده دنبال می‌‌شود.

معاون وزیر خارجه در این گفت‌وگو که با واحد مرکزی خبر انجام شد٬ تاکید کرد: به دنبال نو آوری و تحولات در نحوه و شکل مذاکرات هستیم تا به کار‌ها در مذاکرات سرعت دهد.

روز نخست مذاکرات ژنو دیروز در سطح معاونان و کار‌شناسان وزارت خارجه ایران و آمریکا با حضور هلگا اشمیت به مدت هفت ساعت و نیم در هتل ویلسون ژنو برگزار شد.

با این وجود که همچنان جزئیات مذاکرات در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌گیرد اما گفته می‌شود، تعداد سانتریفیوژ‌ها و تحریم‌ها ضد ایران دو موضوع اصلی‌ مذاکرات این دوره ژنو است که هیئت‌های مذاکره کننده برای دستیابی به توافق نهایی وارد جزئیات این دو موضوع شدند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.