یک نماینده پارلمان عراق، پیروزی های اخیر بر داعش در این کشور را بدون حمایت های ایران ناممکن دانست و گفت در عراق خانه ای نیست که نداند، اگر ایران نبود، بغداد سقوط می کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا،‌'رزاق الحیدری' ابتدا سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را که سی و ششمین سالگرد آن را هفته گذشته جشن گرفتیم، به ملت و رهبر معظم انقلاب، تبریک گفت و بعد اشاره کرد به این نکته که امام خمینی(ره) اسلام را از درون متون کتاب ها خارج و به دنیای واقعی وارد کرد.

وی، انقلاب ایران را توازن بخش در معادلات منطقه ای توصیف کرد و گفت انقلاب اسلامی معادلات منطقه را به نفع ملت ها به هم زد.

الحیدری افزود: تحولات و حوادث جاری در منطقه خاورمیانه نیز حاصل سیاست ها، رفتارها و عملکردهای آمریکایی هاست که مبتنی بر سیاست هایی غیر منطقی و غیر علمی و متکبرانه نسبت به ملت های منطقه و همچنین دفاع از منافع اسراییل به هر قیمت بوده است.

وی در عین حال، از نقش نیروهای الحشد الشعبی و بویژه هادی العامری رییس سازمان بدر در پیروزی های اخیر بر داعش در عراق یاد کرد و گفت تمامی گروههایی که در جنگ با داعش به سر می برند، ایستادگی شرافتمندانه جمهوری اسلامی ایران و فرماندهانش در حمایت و پشتیبانی از ملت و دولت عراق را فراموش نمی کنند.

این نماینده پارلمان عراق تاکید کرد: 'اگر نبود حمایت های ایران این پیروزی ها به راحتی به دست نمی آمد و این موضوع را در هر خانه ای در عراق می دانند بویژه زمانی که بغداد و اطراف آن در آستانه سقوط بود، حال آنکه ما اکنون در محیط اطراف تکریت داعش را محاصره کرده ایم.'

الحیدری همچنین خبر داد که عملیات آزاد سازی تکریت بزودی آغاز می شود و بعد از تکمیل تجهیزات و سازماندهی مجدد نیروها به سوی آزادی موصل حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.