علما و مراجع عظام قم در دیدار مشاور فرهنگی رییس جمهوری، تاکید کردند که رابطه خوب دولت و حوزه های علمیه حفظ و تقویت شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، «حسام الدین آشنا» در سفری به قم، با حضرات آیات علوی گرگانی، نوری همدانی و جوادی آملی دیدار و گفت وگو کرد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در دیدار آیت الله علوی گرگانی، وی ضمن تقدیر از تلاش های دولت در حوزه های مختلف، خطاب به مشاور فرهنگی رییس جمهوری اظهار کرد: دولت در طرح ها و برنامه های خود، خصوصا در برنامه های فرهنگی از نظرات علما و حوزه های علمیه استفاده کند.

وی همچنین با تاکید براینکه تا حد امکان همه امور مملکت باید به مردم واگذار شود،ابراز کرد: نظارت دولت بر امور خصوصا در مسایل فرهنگی تقویت شود؛ مسایل اقتصادی و معیشتی مردم مهم است اما اهمیت مسایل فرهنگی اگر بیشتر نباشد کمتر نیست.

وی همچنین از رابطه خوب دولت و حوزه های علمیه و تلاشی که دولت برای تقویت این رابطه به عمل می آورد تقدیر کرد.

در دیدار آیت الله نوری همدانی، وی ضمن تاکید بر توجه دولت به مساله معیشت مردم تصریح کرد: تلاش های دولت و شخص رییس جمهوری و فعالیت هایی که در راستای بهبود وضعیت معیشت مردم صورت گرفته قابل تقدیر است اما حساسیت دولت نسبت به معیشت مردم باید بیشتر شود.

وی همچنین از تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان تقدیر و تشکر کرد و خواستار تقویت بیشتر رابطه دولت با مراجع تقلید و حوزه های علمیه شد.

آیت الله جوادی آملی نیز رابطه دولت با حوزه های علمیه، مراجع تقلید و علما را مناسب توصیف و تاکید کرد: دولت بر مسایل جامعه در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اشراف خوبی دارد و مشکلات موجود نیز با صبر و توکل بر خدا رفع خواهد شد.

آشنا، همچنین با آیت الله بوشهری، نیز دیدار و گفتگو کرد.

آیت الله حسینی بوشهری رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه سراسرکشور نیز در دیدار مشاور فرهنگی رییس جمهوری ضمن تاکید براینکه ارتباط خوبی که بین دولت و مراجع پدید آمده باید حفظ و تقویت شود، تاکید کرد: دولت باید از ظرفیت های موجود در حوزه های علمیه خصوصا ظرفیت های فرهنگی استفاده کند.

وی تصریح کرد: نقش حوزه در مسایل فرهنگی بسیار مهم است و دولت می تواند تک تک نیازهای خود را با حوزه های علمیه درمیان بگذارد؛ ما اعلام کرده ایم که آماده کمک به دولت هستیم.

مشاور فرهنگی رییس جمهوری همچنین در پایان سفر فشرده خود به شهر مقدس قم، قبل از دیدار با حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق صالحی منش استاندار قم، با دو گروه منتخب از مجمع نمایندگان طلاب و تعدادی از فضلا و نخبگان حوزه علمیه نیز دیدار و گفت وگو کرد.

آشنا در این دیدارها ضمن دریافت نظرات و دیدگاه های آیات و مراجع عظام و طلاب و نخبگان قم، به بررسی رابطه دولت و روحانیت و چگونگی هم افزایی بیشتر در این خصوص پرداخت.

«حسام الدین آشنا» در این دیدارها همچنین ضمن ابلاغ سلام حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» خدمت مراجع عظام تقلید و علما، سیاست های فرهنگی دولت تدبیر و امید را همسو با ارزش های اسلامی و باورهای مذهبی بیان کرد و گفت: همه هم وغم دولت براین است که رابطه ای مناسب و مستحکم با حوزه های علمیه داشته باشد.

مشاور فرهنگی رییس جمهوری با تاکید براین که اقدامات مناسبی در این دولت برای پرهیز از افراط وتفریط در حوزه فرهنگ به عمل آمده است، گفت: در همه برنامه های فرهنگی دولت، دغدغه های دینی و ارزش های اسلامی مورد توجه مراجع عظام تقلید و علمای حوزه های علمیه مد نظر بوده است و هیچ یک از مسوولان فرهنگی به این مسایل بی توجه نبوده و نیستند.

آشنا گسترش و تحکیم روابط دولت با حوزه های علمیه قم و مراجع تقلید عظام را از مهمترین برنامه های رییس جمهوری عنوان کرد و گفت: این آمادگی در مجموعه دولت وجود دارد که از دیدگاه ها و نظرات مراجع عظام تقلید و علما و فضلای حوزه علمیه قم در هرچه بهتر شدن مسائل فرهنگی و دینی جامعه استفاده شود.

آشنا همچنین با حجت الاسلام و المسلمین واعظی رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو کرد و در این دیدار زمینه های عقد تفاهم نامه همکاری میان این دفتر و مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.