فضای سیاسی، اجتماعی، رسانه ای و مذهبی کشور، در چند هفته اخیر به شدت تحت الشعاع یک موضوع جنجالی قرار گرفت به طوری که علاوه بر رسانه های مختلف، کار به بیوت مراجع تقلید کشید، مجلس وارد عمل شد، دولت واکنش نشان داد و ... .

به گزارش جماران، ماجرا از این قرار بود که ناگهان خبری در گرفت که چه نشسته اید؟ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی، به آلبوم تک خوانی یک زن مجوز انتشار داده است!

متدینان و مجلسی ها و حتی برخی مراجع معزز تقلید، به این موضوع واکنش نشان دادند و سخنان آنها با تیترهای درشتی مانند "واکنش تند مراجع تقلید علیه وزارت ارشاد" و نظایر آن ، در خبرگزاری ها، سایت ها و روزنامه های یک جریان خاص، به کرات تکرار می شد.

هر چه هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می کرد که اصلاً و اساساً چنین مجوزی صادر نشده، افاقه نمی کرد و تیترهای داغ تر و تندتر از راه می رسیدند.

جعبه سیاه یک فایل صوتی: از همخوانی در تهران تا تک خوانی در قم!
تو را ای کهن بودم و بر دوست دارم؛ با همخوانی محسن کرامتی و نوشین طافی

ماجرا اما چه بود؟

جعبه سیاه ماجرا را حجه الاسلام مرتضی آقا تهرانی، عضو ارشد جبهه پایداری و نماینده مجلس شورای اسلامی عیان کرد. بخوانید: "بنده زمانی که خبر تک خوانی زنان را شنیدم، گفتم قبل از اینکه آن را تأیید یا رد کنیم، ابتدا فایل مربوط را گوش کنیم. دوستان، فایلی برای بنده آوردند و گوش کردم دیدم که تک خوانی نیست و اعلام کردم که اگر این فایل منظور از تک خوانی بوده، بلامانع است. امّا وقتی که به قم رفتم، چند نمونه فایل به من نشان دادند که تک خوانی زنان در آنها وجود داشت." (+)

اول این که باید از آقا تهرانی تقدیر کرد که قبل از قضاوت درباره آنچه شنیده بوده، فایل ادعایی را گوش داده و متوجه شده که نه «تک خوانی» که «همخوانی» و به قول خودش، «بلامانع» بوده است.

اما نکته مهم و یا همان جعبه سیاه این است که عده ای دروغی به نام صدور مجور تک خوانی را ساخته اند و برای اثبات دروغ سیاسی خود، چند فایل تک خوانی زنان که اصلاً ربطی به وزارت ارشاد ندارد و در فضای وب هم نظایرش زیاد است را به قم برده اند و به عنوان سند ارائه و لابد کلی هم برای ارزش ها، نمایش دلسوزانه اجرا کرده اند و با واکنش های دریافتی و به هزینه مراجع، جریان سازی جناحی کرده اند.

جعبه سیاه یک فایل صوتی: از همخوانی در تهران تا تک خوانی در قم!جعبه سیاه یک فایل صوتی: از همخوانی در تهران تا تک خوانی در قم!


با این اوصاف، ماجرا کاملاً شفاف است و تنها یک بُعد آن باقی می ماند که بسیار هم مهم است و آن این که چه کسانی این دروغ را ساختند و آن فایل جعلی را به قم بردند و با وقاحت تمام، به مراجع دروغ گفته و از احساسات دینی آنها بهره برداری سیاسی نموده و تیترهای آنچنانی ساخته و بحران سازی کرده اند؟!

اینجاست که باید از وزارت اطلاعات به طور جدی انتظار داشت که وارد پرونده شود چرا که آنچه رخ داده، تنها یک شیطنت نبوده بلکه قضیه بسیار جدی تر است و آن اینکه کشور با یک "جریان دروغ" سر و کار دارد که به معنای واقعی کلمه "بحران سازی" می کند و بدتر این که با نقاب دین و ارزش ها، این اقدامات غیردینی و ضدارزشی را مرتکب می شود.

قطعاً کشف سرنخ های این ماجرای نه چندان پیچیده، کار سختی نیست و وزارت اطلاعات می تواند عاملان این جعل، دروغ و بحران سازی را پیدا و به مردم و دستگاه قضایی معرفی کند. حسن دیگرش نیز این است مراجع معزز و جامعه متدینین نیز بر ماهیت این "مؤمن نمایان متقلب" واقف می شوند.

بدیهی است برخورد قاطع با عوامل این ماجرا ، نه تنها به اجرای عدالت درباره آنها می انجامد، بلکه می تواند به کانون فتنه که بی هیچ واهمه ای خود را فعال مایشاء می داند و به هیچ چیزی هم پایبند نیست، ضربه بزند؛ این، به نفع کشور و آرامشی است که امروز، بیش از هر زمان دیگری بدان نیازمندیم.
هر گونه کوتاهی در این باره، کانون فتنه و جریان دروغ را جری تر خواهد کرد تا با خیال آسوده تری به بحران سازی های بزرگ تر برای کشور بپردازند.

منبع: عصر ایران

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.