رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد، تاکنون توانسته ایم جلوی فسادهای بزرگی را بگیریم. افرادی که نتوانستند از طریق جنگ سخت به کشور صدمه بزنند، به دنبال این هستند که از طریق ایجاد فساد به نظام ضربه وارد کنند و این وظیفه ماست که با آن برخورد کنیم.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ناصر سراج در مراسم تقدیر از جانبازان و ایثارگران سازمان بازرسی، در ابتدا با اشاره به راهپیمایی عظیم ملت ایران در روز 22 بهمن در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب، اظهار داشت: همان طور که شاهد بودید، جمعیتی که امسال در راهپیمایی حضور پیدا کرد، قطعاً از سال های قبل بیشتر بود.

وی افزود: این حضور گسترده مردم نسبت به سال های گذشته نیز ارتباطی به هیچ یک از مدیران نظام ندارد، بلکه به خاطر اعتقاد راسخ مردم به اصل نظام و ولایت بود و نتیجه ایثارگری های شما در زمان دفاع مقدس است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این که ما در زمان جنگ تحمیلی تنها بودیم و هیچ سلاحی نداشتیم، علی رغم این که کشورهای زیادی از صدام حمایت می کردند، خاطرنشان کرد: اگر ایثارگری رزمندگان نبود، سخنان صدام که گفته بود کشورمان را در عرض یک هفته فتح می کند، محقق می شد، اما با یاری خداوند متعال در این جنگ طولانی حتی یک وجب از خاک کشور خود را ندادیم و از این لحاظ اولین جنگی بود که حتی یک متر از کشور جدا نشد.

سراج با بیان این که با مسائل مادی نمی توان از ایثارگران و جانبازان تقدیر کرد، خطاب به حاضران گفت: شما با خداوند معامله کردید و خود خداوند اجر جان فشانی های شما را خواهد داد و اگر ایثارگری های شما نبود، قطعاً وضعیت و پیشرفت های امروز کشور محقق نمی شد.

وی با اشاره به وجود امنیت بالا در کشور تصریح کرد: کشورهای همسایه و اطرافمان را ببینید؛ تقریباً اکثر کشورهای همسایه ما به مراتب امنیت کمتری نسبت به کشورمان دارند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه سخنان خود فرازهایی از بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری در خصوص جانبازان و ایثارگران را قرائت کرد و با اشاره اهمیت مبارزه با فساد، اظهار داشت: کشور در این زمینه شرایط حساسی دارد.

سراج افزود: افرادی که نتوانستند از طریق جنگ سخت به کشور صدمه بزنند، به دنبال این هستند که از طریق ایجاد فساد به نظام ضربه وارد کنند و این وظیفه ماست که با آن برخورد کنیم.

وی با اشاره به عملکرد خود در سازمان بازرسی کل کشور گفت: با وجود محدودیت ها و کمبود حاد نیروی انسانی، به لطف خداوند تاکنون توانسته ایم جلوی فسادهای بزرگی را بگیریم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به احترام زیاد کشورهای غربی به جنگ جویان صدمه دیده جنگ جهانی دوم، تصریح کرد: علاوه بر بعد انسانی، از بعد الهی نیز هر فردی اعم از ریاست، معاون و مدیرکل وظیفه دارد که احترام جانبازان و ایثارگران را داشته باشند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.