انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران با صدور بیانیه ای از تلاش هایی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ایجاد تشکلی به جای فراگیرترین تشکل صنفی - مدنی روزنامه نگاران ایران خبر داد و از این تحرکات ابراز تاسف کرد.

به گزارش جماران، در این بیانیه که مخاطب آن «اعضای انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران» اند، آمده است:

«متاسفانه با خبر شدیم که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدتی قبل به بهانه رایزنی و اخذ نظر مشورتی روزنامه نگاران با دعوت از اعضای این انجمن و یا روزنامه نگاران غیر عضو، اقدام به برگزاری جلسات توجیهی برای ایجاد تشکل جایگزین انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران کرده است.

این در حالی است که وزارتخانه مذکور به موجب دستور رییس جمهوری محترم ازمدت ها قبل ماموریت یافته زمینه برگزاری مجمع عمومی عادی انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران و متعاقب آن بازگشایی انجمن را فراهم کند، اما تاکنون هیچگونه اقدام درخورتوجهی در این زمینه صورت نگرفته است. مضافا اینکه اساسا و مطابق مفاد قانون کار و مقاوله نامه های سازمان بین المللی کار، مداخله دولت در ایجاد تشکل های کارگری و کارفرمایی ممنوع است.

هیات مدیره «انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران» ضمن ابراز نگرانی از این اقدامات آن را «فرصت طلبانه» دانسته به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی هشدار داده است: دست ازمداخله در امورتشکل های کارگری بردارد وتبعات داخلی و بین المللی این رفتارها را مدنظر قراردهد.

در ادامه از اعضا خواسته شده با حفظ هوشیاری، استواری و انسجام صنفی دشوار، شکیبایی پیشه کنند و نمایندگان خود را در مسیر پیگیری امور مربوط به بازگشایی انجمن تنها نگذارند.

بیانیه با این جمله به پایان می رسد: این طرح نیز مانند دیگر طرح های تفرقه افکنانه ناکام خواهد ماند.

منبع: عصر ایران

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.