عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری توافقی مورد قبول ما در روند مذاکرات خواهد بود که حق و حقوق ایران به بهترین شکل ممکن در آن رعایت شود.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام جعفرشجونی درباره فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته‌ای، اظهار کرد: تدابیری که رهبر معظم انقلاب در 19 بهمن ماه امسال درباره روند مذاکرات هسته‎ای اتخاذ کردند، بی شک قابل تقدیر و ستایش است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به تمامی موضوعات کشور از جمله مسأله هسته ای اشراف کاملی دارند، تصریح کرد: اگر روند مذاکرات 2 مرحله‎ای شود به طور حتم این موضوع به ضرر جمهوری اسلامی ایران و منافع ما خواهد بود، زیرا کشورهای غربی نسبت به تعهدات خود اقدام عملی را انجام نخواهند داد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز یادآور شد: تا به امروز و با گذشت چندسال از روند مذاکرات هسته‎ای و علیرغم اثبات حسن نیت جمهوری اسلامی ایران، کشورهای غربی نتوانسته‎اند در چارچوب مذاکرات عملکرد مناسبی را اتخاذ کنند؛ از این رو طبق فرمایشات رهبری معظم انقلاب توافقی مورد قبول ما خواهد بود که حق و حقوق ایران به بهترین شکل ممکن در آن رعایت شود.

شجونی ادامه داد: طبق تعهدات میان 2 طرف در چارجوب مذاکرات، ایران تا به امروز توانسته است اقدامات خوبی را انجام دهد از این رو انتظار است تحریم‎ها نیز از سوی کشورهای غربی لغو شود.

وی خاطرنشان کرد: توافقی که هیچ سودی را در زمینه سیاسی و اقتصادی برای جمهوری اسلامی ایران در برنداشته باشد از نظر ما مورد قبول نیست، زیرا طرف غربی تمایلی برای رعایت حقوق ایران ندارد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اظهارکرد: روند مذاکرات هسته‌ای مابین ایران و کشورهای عضو 1+5 باید براساس رعایت حقوق 2 طرف صورت گیرد تا سرانجام قابل قبولی داشته باشد.

منبع: میزان

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.