شرکت گوگل مذاکراتی را با شرکت‌های خودروسازی برتر دنیا برای واردکردن خودروهای خودران به جاده‌ها تا سال 2020 آغاز کرده است.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، جنرال موتورز، فورد و تویوتا از جمله شرکت‌های هستند که گوگل درحال مذاکره با آنها درخصوص خودروهای خودران است؛ با این حال گوگل تاکنون اعام نکرده که آیا خود چنین خودروهایی را تولید خواهد کرد یا تنها در نقش ارائه‌دهنده سیستم‌ها و نرم‌افزارهای لازم برای شرکت‌های خودروسازی عمل می‌کند.

نمونه‌ اولیه خودروی خودران گوگل با همکاری شرکت مهندسی Roush واقع در دیترویت ساخته شده‌ است.

گوگل انتظار دارد نخستین خودروهای خودران این شرکت ظرف پنج سال آینده آماده و وارد جاده‌ها شوند؛ این شرکت هم‌اکنون در حال همکاری با شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت خودروسازی برای تولید سیستم‌ها و اجزای خودروهای خودران است.

در سال 2012 گوگل از شرکت تجهیزکننده خودرو «کونتیننتال آ-گ» درخواست کرد، تایرها، ابزار الکترونیکی و سایر اجزای خودروهای خودران را تولید کند.

نمونه اولیه خودروهای خودران فاقد فرمان، ترمز و پدال‌ است؛ اما در مراحل آزمایش عملکرد خودرو از یک راننده استفاده می‌شود که در ترمز گرفتن و هدایت خودرو مداخله نمی‌کند.

خودروهای خودران نقطه عطفی در سیستم حمل‌ونقل محسوب شده و امکان رانندگی ایمن را برای نابینایان، افراد دچار معلولیت و سالمندان که قادر به رانندگی نیستند، فراهم می‌کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.