یک متخصص پوست و مو تاکید کرد که بیماری پیسی قابل کنترل است.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، حمید سورگی بیان کرد: بیماری برص یا پیسی یک بیماری پوستی است که تاکنون علتش مشخص نشده است.

وی ادامه داد: در بیماری پوستی برص، سلول‌های رنگدانه‌ای پوست از بین می‌روند و به دلیل از بین رفتن این سلول‌ها که مسوول رنگ پوست هستند، لکه‌های سفید رنگی بر روی پوست ایجاد می‌شود.

سورگی گفت: بیماری پوستی برص با ایجاد لکه‌های سفید رنگ ممکن است در سنین مختلف ایجاد شود و هرچند درمان قطعی ندارد، اما می‌تواند قابل کنترل باشد.

وی با اشاره به اینکه بیماری برص بی‌ضرر بوده و واگیردار نیست، افزود: عواملی همچون نور آفتاب و استرس فرد در گسترش آن تاثیرپذیر است و برای پیشگیری از افزایش لکه‌های سفید رنگ از این موارد جلوگیری کرد. همچنین هیچ ماده غذایی در ایجاد یا تشدید بیماری پوستی برص تاثیرگذار نیست.

وی با بیان اینکه بیماری پوستی برص یا پیسی درمان‌های مختلفی دارد، توضیح داد: افرادی که دچار این عارضه می‌شوند اگر سریع‌تر و قبل از پیشرفت بیماری، جهت درمان مراجعه کنند قابل کنترل خواهد بود و ممکن است کاملا لکه سفید رنگ پوستی رفع شود.

وی نور درمانی و کشت سلولی را از دیگر راهکارهای پیشگیری بیماری پوستی برص عنوان کرد و یادآور شد: این راهکارهای درمان علاج کننده این بیماری نیست، اما پیشگیری کننده هستند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.