ساعاتی بعد از حادثه تیراندازی در شمال کپنهاک، تیراندازی در کنیسه ای در مرکز پایتخت دانمارک یک کشته و دو زخمی برجا گذاشت.

به گزارش جماران به نقل از مهر، در جریان یک جلسه بحث آزاد در کنیسه ای در مرکز شهر کپنهاک مردی اقدام به تیراندازی به سوی حاضرین کرد که در نتیجه آن دو افسر پلیس زخمی شدند و خود فرد تیرانداز نیز به ضرب گلوله نیرهای پلیس کشته شد.

این تیراندازی صبح امروز یکشنبه رخ داد. پلیس دانمارک هنوز جزئیات زیادی در مورد ین تیراندازی منتشر نکرده و اعلام کرده که هنوز مشخص نیست که آیا این حادثه با حادثه تیراندازی روز گذشته که در شمال دانمارک رخ داد مرتبط است یا خیر.

یک مقام پلیس کپنهاک گفته است که این دو مامور پلیس از ناحیه دست و پا مجروح شده اند. پلیس بامداد روز یکشنبه اعلام کرده است که مرد ۵۵ ساله در این تیراندازی کشته شده است.

نخست وزیر دانمارک گفته است: مطمئن هستیم این حمله انگیزه های سیاسی داشته و این اقدامی تروریستی بوده است.

طبق این گزارش عامل تیراندازی در نزدیکی این کنسیه پیاده از محل حادثه گریخته است.

این در حالی است که ساعاتی پیشتر در حمله دو فرد مسلح به نشستی درباره کفرگویی و آزادی بیان در یک کافه در کپنهاگ یک نفر کشته شده است. طبق این گزارش در این حمله سه پلیس مجروح شده اند.

پلیس دانمارک تایید کرده است که در این حمله یک مرد ۴۰ ساله کشته شده است و دو فرد مهاجم توانسته اند با یک ماشین از محل حمله بگریزند.

طبق این گزارش به لارس ویلکس، کارتونیست جنجالی و فرانسیس زمِری ، سفیر فرانسه در دانمارک در این نشست بودند اما آسیبی ندیدند.

سفیر فرانسه در دانمارک گفته است: آنها از بیرون ساختمان به سمت ما تیراندازی کردند، انگیزه‌ آنها با مهاجمان به (نشریه) شارلی ابدو یکی بود و تنها تفاوت این (حمله) آن بود که آنها نتوانستند، وارد شوند.

عملیات گسترده برای یافتن مهاجمان آغاز شده است و پلیس می گوید، مهاجمان ماشین خود را بیرون از کپنهاک عوض کرده اند.

لارس ویلکس طراح کاریکاتوری از پیامبر اسلام است که مسلمانان آن را توهین تلقی می کنند. پیشتر یک گروهی درعراق در سال ۲۰۰۷ برای کشتن لارس ویلکس جایزه ای یکصد هزار دلاری تعیین کرده بود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.