فرستاده ویژه رئیس جمهور به مسکو اعلام کرد: همکاریهای منطقه‌ای ایران و روسیه در سوریه، پاسخ مثبت داده است و این می‌تواند الگوی مثبتی برای مناسبات دو کشور در سایر کشورهای حوزه نفوذ ایران در منطقه باشد.

به گزارش جماران به نقل از مهر، علی‌اکبر ولایتی که به عنوان نماینده ویژه رئیس‌ جمهور اسلامی ایران پیام دکتر حسن روحانی را تقدیم ولادیمیر پوتین رئیس‌ جمهوری روسیه کرد، گفت: ایران در فعالیت‌های میدانی به دولت و ملت سوریه کمک کرد و نیز در تامین نیازمندی‌های تسلیحاتی سوریه همکاری ایران و روسیه بسیار ثمر بخش بوده است.

وی افزود: الگوی مثبت همکاریهای تهران و مسکو در سوریه می تواند نوید بخش همکاریهای سه جانبه و چندجانبه ایران و روسیه با سایر کشورهای حوزه نفوذ ایران از لبنان و سوریه تا عراق و یمن و آسیای مرکزی و قفقاز باشد.

موافقت با حضور کامل ایران در پیمان شانگهای
ولایتی با اشاره به نظر مثبت رئیس جمهور روسیه به تغییر عضویت ایران از ناظر به عضویت کامل در پیمان شانگهای تصریح کرد: روسیه با عضویت کامل ایران در پیمان شانگهای موافق است اما این امر نیاز به زمان دارد.

وی با اشاره به گسترش همکاریهای بین المللی و هسته ای ایران و روسیه و اینکه در ماههای اخیر روسیه تمایل بیشتری برای همکاری در1+5 از خود نشان داده است ،گفت: امیدواریم همکاریهای روسیه در زمینه مذاکرات هسته ای بیشتر شود.

دکتر ولایتی تصریح کرد: پیش بینی می کنیم در سال 2015 حجم مبادلات ایران و روسیه به رقم 20 میلیارد دلار برسد.

فرستاده ویژه رئیس جمهور به مسکو با بیان اینکه افق همکاریهای دو کشور بسیار روشن است گفت: رئیس جمهوری روسیه اقای ولادیمیر پوتین در آینده به ایران سفر خواهد کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.