روزنامه بانکوک پست تایلند روز شنبه از اقدام دولت چین برای مسدود کردن هزاران پایگاه اینترنتی که اطلاعات ممنوعه را در اختیار شهروندان این کشور قرار می دادند، گزارشی را منتشر کرد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این گزارش به نقل شبکه مجازی بین المللی ارایه کننده خدمات اینترنتی 'گلدن فراگ' چین اعلام کرد که دولت پکن امروز هزاران تارنمای بین المللی و مرکز ارایه خدمات اینترنتی ممنوع الفعالیت در این کشور به بویژه شبکه های اجتماعی همچون گوگل و فیس بوک را کاملا مسدود کرد.

مهندسین فنی این شرکت بین المللی گفتند که دولت چین 'پرتکل های تلفن همراه اپل، شرکت استریل و حتی جیمیل' را نیز مسدود کرد تا شهروندان چینی نتوانند از این پس از این شبکه ها و شبکه های اطلاعات و اخبار و اطلاعات فنی بهره مند گردند، این درحالی است که بیش از یک میلیارد شهروند این کشور و اتباع خارجی مقیم آن شدیدا به و خدمات این سامانه ها نیازمند هستند.

این گزارش حاکی است که پلیس سایبری چین نیز اقدامات شدیدی را از امروز برای مبارزه با استفاده کنندگان از وی پی ان های اینترنتی برای دور زدن از محدودیت های دولتی آغاز کرده است.

'یوکو بایتیس' رییس گلدن فراگ امروز با صدور بیانیه اعلام کرد که حمله دولت به شرکت آنها و دیگر ارایه کنندگان خدمات اینترنتی و وی پی ان های مقتدر در سراسر جهان، به قدری قوی و غیر قابل مقابله است که از این پس هیچ شخصی را یارای مقابله با دولت نخواهد بود.

ریچارد رابینسون، یک کارپرداز اینترنتی مقیم چین نیز گفت: ابزارهای کنترلی که دولت چین این بار در اختیار گرفته است فعالیت اغلب شرکت های کوچک و حتی متوسط خارجی که به این وی پی ان ها وابسته هستند را نیز کاملا مختل و حتی متوقف کرده است.

براساس این گزارش، این نوع سرکوبی سایبری درست پس از اقدام بسیار حساس رییس جمهوری چین برای تحت پیگرد قراردادن بسیاری از مقامات این کشوربه اتهام فساد مالی ، انجام می گیرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.