خبرگزاری 'شینهوا'ی چین عصر شنبه در یک خبری فوری مستند به یک فیلم پخش شده در اینترنت، از بریده شدن سر یک نفر از دو گروگان ژاپنی توسط گروه ترویستی داعش خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، 'داعش' که این دو گروگان ژاپنی را در اختیار دارد 72 ساعت مهلت به 'شینزو آبه' نخست وزیر ژاپن داده بود تا درازای دریافت مبلغ 200 میلیون دلار آنان را آزاد کند.


براساس گزارش خبرگزاری 'شینهوا'ی چین ، ویدئوی منتشر شده توسط گروه تروریستی داعش حکایت از آن دارد که این گروه پس از اعلان شمارش معکوس برای برای قتل 'کنجی گوتو' و 'هارونا یوکاوا' اتباع 47 و 42 ساله ژاپنی، سرانجام عصر امروز سر یکی از آنها را برید.

شبه نظامیان وابسته به گروهک تروریستی 'داعش' عصر جمعه هشدار داده بودند با نزدیک شدن به زمان پایان مهلت تعیین شده برای آزادی گروگان های ژاپنی، شمارش معکوس برای کشته شدن آغاز شده است.

بنابراین، تلاش ها ورایزنی ها دولت ژاپن پس از انتشار تصاویر ویدیویی داعش نتیجه نبخشید، چراکه فیلم منتشر شده در اینترنت نشان می دهد که گروه ترویستی داعش باسربریدن 'کنجی گوتو'، تصمیم خود را عملی کرد.

گرچه ژاپن درآخرین اقدام خود، حتی تیمی از نیروهای واکنش سریع خود را به اردن اعزام کرده بود، اما پیشتر به ائتلاف بین المللی ضد داعش در سوریه وعراق کمک مالی کرده بود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.